►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
По-перше, розпродаж валюти Укренерго продовжується і за фактом цей надлишок пропозиції, щоб не обвалити курс — викуповує НБУ. Він і вчора двічі виходив із покупками долара на міжбанк і його друге довготривале котирування 26,08 гривень за долар — практично і втримало курс у цих межах. Без таких дій регулятора долар опустився би до позначці 26 гривень, а може й нижче.
По-друге, цього четверга 11 листопада у США вихідний — День ветеранів та українські компанії намагатимуться провести всі свої угоди щодо долара або сьогодні-завтра, або вже у п'ятницю. Працювати у четвер по долару на ТОМі наші клієнти не люблять.
По-третє, сьогодні аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. На момент написання статті чиновники нічого не переграли і, як і раніше, мають бажання розміщувати облігації у гривні на 500 млн з терміном обігу 84 дні, по 3 млрд гривень кожних із терміном обігу 399 та 434 дні, а також без обмеження за сумою ОВДП у гривні — на 721, 1085, 1645 та 2023 дні. Також пропонуватимуться і папери в євро без обмежень на 386 днів.
Торг із прибутковості між інвесторами та Мінфіном продовжується і поступово чиновники змушені підвищувати рівень прибутковості по цих паперах, щоб зацікавити потенційних покупців.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Сьогодні ця історія продовжиться. І за нашим прогнозом, на аукціоні 9 листопада буде продано ОВДП на суму від 4,3 до 13,5 млрд гривень з прибутковістю в гривні від 9,5% до 13,10% річних, залежно від термінів облігацій, і в євро у межах 2,5% річних. Великий розкид у загальній сумі розміщення облігацій в основному залежить від того, що місцеві банки та нерезиденти вирішать щодо купівлі облігацій у євро.
Нещодавно пройшло погашення Мінфіном подібних паперів на суму понад 214 млн євро і інвестори поки що не визначилися з направленням цих ресурсів. Ми припускаємо, що ці ресурси в євро будуть перевкладені саме на цьому аукціоні, що додасть загальної статистики розміщень 9-го листопада.
По-четверте, поступово бізнес починає пристосовуватися до нових ковідних обмежень і це збільшує попит на валюту з боку торговців імпортними товарами широкого вжитку. Тим більше, що більшість із них перейшла в онлайн і попереду сезон розпродажів під знаком «чорної п'ятниці». Це активізує всі категорії імпортерів та також додає обсягів реалізації валюти на міжбанку.
За прогнозом Мінфіну, особливого зміцнення гривні сьогодні не відбудеться навіть при активних розпродажах валюти експортерами та Укренерго. Нацбанк продовжить «захищати» рівень 26 гривень за долар за рахунок проведення своїх інтервенцій і цим зніматиме тиск на курс американської валюти.
Головними факторами при курсоутворенні сьогодні на міжбанку будуть:
1) обсяг продажу долара Укренерго та його дочірніми компаніями;
2) поведінка нерезидентів на первинному та вторинному ринках ОВДП;
3) поточні господарські завдання найбільших гравців;
4) інтервенції Національного банку та їхня тактика.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну», у вівторок будуть у межах: долар — коридор 26,00 — 26,20 грн, євро — коридор 30,05 — 30,38 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 26,00 — 26,40 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 15−20 коп., а в касах банків близько 20 коп.
Євро: у банках коридор від 29,90 до 30,50 грн. при спреді 20−25 коп, а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 30,05 до 30,40 грн при спреді в межах 20 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,00 — 26,10 грн і продаж 26,17 — 26,40 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,05 — 26,14 грн та продаж 26,16 — 26,20 грн.