► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
До бюджету у результаті добровільного декларування надійшло 6,9 млн гривень. Для порівняння, за вересень українці показали раніше не задекларовані активи на суму 56 млн грн, а бюджет отримав 3 млн.
«З кожним днем динаміка покращується, громадяни подають все більше декларацій, проблем ані з відкриттям рахунків в банках ані з поданням декларацій немає,» — написав депутат.
Читайте також: Податкова амністія: скільки заробить бюджет на тих, хто не платив податки
Нагадаємо
В середині червня Верховна Рада ухвалила закон № 1 539-IX (законопроєкт № 5153), який в пакеті з іншими документами передбачає введення в Україні податкової амністії.
Закон пропонує в період з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року провести добровільне декларування активів фізосіб, які були придбані до 1 січня цього року, але з яких не були сплачені податки.
Читайте також: Податкова амністія: кого фіскали чекають з деклараціями
Раніше «Мінфін» писав, що незалежні експерти оцінюють перспективи податкової амністії досить скептично.
«Скептично ставляться до ідеї податкової амністії і в МВФ. У довгостроковій перспективі подібні амністії призводять до скорочення податкових зборів, — заявив глава представництва Фонду в Україні Йоста Люнгман. За його словами, податкові амністії часто шкодять збору податків. Вони демотивують громадян платити податки, створюючи надію на ще одну амністію в майбутньому.
Як показало опитування читачів «Мінфіну», більше 90% не планує подавати нульову декларацію.