► Підписуйтесь на телеграм канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
За словами одного із співзасновників, створення біржі — складний процес, який розтягнувся на тривалий період.
«Компанія Prof-IT ґрунтовно підійшла до цього питання, у зв'язку з чим розробка біржі зайняла понад три роки. У її основі лежить унікальне, розроблене нами технічне рішення, випробуване на інших торгових майданчиках, що фігурують у рейтингу ТОП 100 CoinMarketCap, тепер ми застосовуємо його в українському проєкті», — пояснив Прилепа.
У свою чергу, Микола Удянський наголосив, що нова криптобіржа — це не лише складний, а й досить затратний проєкт.
Олександр Борняков: Коли в Україні легалізують криптовалюту. Як діятиме закон і який буде податок
Вартість проєкту
«У розробку рішення ми вклали понад $3 млн за чотири роки. Це комерційний продукт, який ми вирішили реалізувати і в рамках України. Я впевнений, що він знайде свою аудиторію, оскільки на ринку, крім нас, є ще два гравці — і це складно назвати конкуренцією. Ми унікальні своїм міжнародним досвідом і рішенням, які ми вдосконалювали понад 3 роки, також у нас 10 тисяч терміналів від партнера Ibox Bank по Україні, у жодної біржі у світі немає такої мережі. Поповнення балансу гривнею протягом 20 секунд».
Причиною створення української криптобіржі стали ризики користування закордонними біржами. Постійні випадки заморожування рахунків користувачів та люди не можуть отримати свої гроші. Вирішувати юридичні питання на відстані складно з огляду на правовий сектор країни, де зареєстрована біржа, до того ж це дорого. Вкрай необхідно щоб біржа була українська з офіційним представництвом та службою підтримки.
Читайте також: Що можна придбати в Україні за криптовалюту: опублікували список компаній
«Це додаткова гарантія безпечного інвестування та безпечної роботи з криптовалютою в Україні, особливо якщо біржа працює у правовому полі, — підкреслили партнери.
Ще одним ступенем безпеки буде верифікація кожного користувача та звичних для користувачів багаторівневих автентифікацій.
Довідка
Микола Удянський — відомий український IT-бізнесмен, який входить до топ-100 найбагатших українців 2021 року за версією Forbes.
Богдан Прилепа — CEO новоствореної біржі Qmall, який запустив до цього безліч блокчейн-стартапів та криптовалютних бірж, що входять топ-100 бірж на coinmarketcap.