Біткоін: нова планка — $98 тис
Успіху біткоіну сприяло кілька новин. Перша — дані щодо інфляції в США, яка за підсумками вересня виявилася найвищою за останні 30 років (5,4% у річному обчисленні). Це змусило інвесторів знову тікати до захисних активів. Так, після публікації інфляційного звіту 2% за день додало золото, знову підібравшись до позначки $1 800.
Частина коштів пішла на крипторинок: біткоін поступово перебирає на себе роль активу, що використовується для захисту у період активного зростання цін.
«Байден і Федеральний уряд США потребують інфляції, щоб запобігти новій депресії. Інфляція підриває прибутки бідних. Інфляція робить багатих ще багатшими. Байден та федерали корумповані. Будьте готові до економічного краху та нової депресії. Вчиняйте розумно. Купуйте золото, срібло та біткоіни», — написав, коментуючи те, що відбувається, Роберт Кійосакі, автор бестселеру «Багатий тато, бідний тато».
Найбільший банк США JPMorgan вважає, що біткоін все більше конкурує із золотом за увагу інвесторів.
«Відродження побоювань з приводу інфляції серед інвесторів у вересні-жовтні 2021 року, мабуть, відновило інтерес до використання біткоінів як засіб захисту від інфляції», — сказав стратег JPMorgan Ніколаос Панігірцоглу.
Аналітики банку оновили прогноз щодо криптовалюти номер один і вважають, що у довгостроковій перспективі він може зрости до $146 тис, що приблизно на 130% вище від поточної ціни (у середу біткоін торгувався біля позначки $63 тис).
Друга причина — це очікування ринку зі схвалення першого біткоін-ETF в США. Першим на ринок вийшов ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO). За кілька днів після його дебюту торгівлю акціями на біржі розпочав аналогічний ETF — Valkyrie Bitcoin Strategy (BTF). З початку жовтня на розгляді Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) знаходилося ще 4 заявки на відкриття подібних фондів.
Читайте також: Перевіряємо, що вигідніше: біткоін або біткоін-ETF
З моменту запуску BITO і BTF вони залучили рекордні $1,2 млрд. Чистий приплив капіталу фіксували і орієнтовані на біткоін фонди Канади та Європи. Загалом цього року чистий приплив капіталу в інвестиційні продукти, пов'язані з цифровими активами, сягнув $8,7 млрд, що перевищує торішній показник на 30%. Про це пише Business Insider із посиланням на дані CoinShares.
На позитивних новинах біткоін у жовтні зріс на 39,9%, оновив свій історичний максимум понад $67 тис і націлений на нові рекорди. запуск біткоін-ETF приверне нових клієнтів. Ця подія точно не залишиться непоміченою з боку великих інвестбудинків, які тепер можуть набирати біткоін в портфелі своїм десяткам і сотням тисяч клієнтів, тим більше, що попит останніх зростає з кожним днем.
Криптоаналітик PlanB прогнозує, що криптовалюта номер один закриє листопад на позначці понад $98 тис, а в грудні — понад $135 тис. До речі, саме він точно передбачив поведінку ціни на біткоін у серпні та вересні, а в жовтні промахнувся лише на 3%.
На добрі перспективи біткоіну показує модель Stock-to-Flow (прогноз будується на підставі оцінки запасів і раніше застосовувався до сировинних товарів). Окрім того, за подальше зростання голосує статистика попередніх років. Починаючи з 2013 року, тільки у 2018 та 20119 роках у листопаді біткоін показав зниження, решту років він був у плюсі. А у 2017 та 2020 роках після зростання у жовтні, листопад показував ще більшу надбавку в ціні.
«Листопад взагалі історично є сприятливим місяцем для всієї індустрії, тому думаю, що глибокої корекції цього місяця ми не побачимо. Багато аналітиків впевнені, що зараз триває активна консолідація биків, яка подарує ринку нові історичні максимуми першої криптовалюти вже до кінця року», — каже Гліб Костарев, директор Binance у Східній Європі.
Проти біткоіну може зіграти оголошення ФРС про початок згортання антикризової програми викупу активів. Регулятор повідомив, що в листопаді зменшить обсяги викупу казначейських облігацій та іпотечних паперів на $15 млрд — до $105 млрд, а в грудні прискорить темпи скорочення програми до $90 млрд. Ці новини негативно позначаться на ціні сировинних товарів і можуть спровокувати відтік коштів з біткоіну.
Експерти не виключають тимчасової корекції криптовалюти номер один: підтримки варто чекати на $57 тис, $52 тис і $50 тис. Але це все одно буде говорити про збереження висхідного тренда в глобальній перспективі.
Ethereum: $8 тис до кінця року
Зростання біткоіну дало позитивний імпульс для альткоінів. Історичний максимум на позначці $4400 поновив і Ethereum. Причому ця момента за темпами зростання обігнала в жовтні біткоін, подорожчавши на 42,9% (аналітичний звіт ForkLog за жовтень).
Аналітики пов'язують це зі зростанням активності користувачів, про що свідчить збільшення активних адрес. Інвесторів приваблює щонайменше дві обставини. По-перше, «ефір» поводиться як дефляційний актив — монет спалюється більше, ніж видобувається. Наприклад, із серпня було знищено понад 700 монет на суму понад $3 млрд.
По-друге, було успішно проведено перше оновлення Altair у мережі Ethereum 2.0, що сприяє переходу до низьких комісій та швидких транзакцій.
Якщо біткоін продовжить зростати, то, як вважають аналітики, вже в першій половині листопада варто чекати зростання Ethereum до $5 тис. «Якщо актив закриється вище за $4 504 в найближчі кілька днів, тоді ми побачимо безвідкатний рух до найближчої мети $5 177», — прогнозував Сергій Жданов, СОО EXMO.
Поки що все говорить про реальність такого прогнозу. У середу, 3 листопада, ціна другої за капіталізацією криптовалюти досягла позначки $4639, оновивши історичний максимум. Ціну вгору штовхнув анонс товарної біржі Чикаго (CME) про запуск мікроф'ючерсів на базі «ефіру».
Аналітики Goldman Sachs вважають, що до кінця року цей альткоін може подорожчати до $8 тис. Головною причиною називають інфляцію в США, яка не думає сповільнюватися.
Найкращі альткоіни жовтня
Криптовалюта топ-2 дала сигнал на старт сезону альткоінів. Часто рухи в альткоінах зосереджені навколо одного конкретного сектору токенів, наприклад, мемні монети або децентралізовані фінансові протоколи. Але зараз зростання показують монети з різних секторів, що дає підстави говорити про сезон альткоінів.
З топ-100 криптовалют із ринкової капіталізації (за даними CoinMarketCap) минулого місяця найбільший приріст показали наступні три монети.
1. Shiba Inu (SHIB) — плюс 940%
У жовтні монета увійшла до топ-10 криптовалют за ринковою капіталізацією. Це сталося після після твіту гендиректора Tesla Ілона Маска з фотографією його цуценя шиба-іну. Хоча Маск каже, що не володіє SHIB і не просував його, опублікованого фото було достатньо, щоби створити ажіотаж навколо монети.
Читайте також: Мільярди на собаках: чому злетіла Shiba Inu і чи надовго
З того часу кампанія на Change.org із включення Shiba Inu до списку популярного криптоброкера Robinhood зібрала майже 400 тис підписів. Спекуляції на лістингу SHIB злетіли до неба.
2. Decentraland (MANA) — плюс 400%
Decentraland — це віртуальне житлове середовище, що використовує блокчейн Ethereum. 30 жовтня вартість токена цієї платформи MANA, за яку можна купити віртуальну нерухомість, оновила історичний максимум на позначці $4,9. Зростання прискорилося наприкінці місяця, коли Facebook оголосив про плани створення метавсесвіту. Оскільки Decentraland входить до числа провідних проектів у цій галузі.
3. Secret (SCRT) — плюс 389%
SCRT — власна монета децентралізованої мережі Secret Network, першого блокчейну із збереженням конфіденційності смарт-контрактів. Secret Network дозволяє розробникам створювати програми, що не допускають несанкціонованого доступу.
У жовтні Secret виросла на очікуваннях оновлення протоколу Supernova, який підключить Secret Network до Cosmos (ATOM). Така інтеграція дозволить Secret Network позиціонувати себе як центр конфіденційності для всієї криптовалюти.
Оновлення протоколу призначено на 9 листопада. Експерти прогнозують подальше зростання монети і цього місяця.
Перспективні альткоіни листопада
«Прогнози ринку криптовалют на листопад помірно оптимістичні. Погіршення ситуації у світі через пандемію та потенційні ризики для всіх економік будуть причиною для збільшення попиту на криптовалюти. Інвестори шукають привід для того, щоб продовжити ралі за основними інструментами крипторинка», — каже Анжей Ковальчук, головний стратег криптовалютів компанії TomiEx.
Серед альткоінів, які можуть показати кращу прибутковість у листопаді, аналітики називають три токені — Polkadot, Curve Finance та Chainlink.
Polkadot (DOT)
Монета вже знаходиться біля максимального значення ціни, але готова пробити стелю і рухатися далі. 11 листопада стартують аукціони на парачейни (спосіб розподілу слотів у мережі Polkadot. Завдяки цьому власники DOT можуть голосувати за проекти, що сподобалися). Ці аукціони продовжаться до початку наступного року. На цих подіях токен може зростати практично без зупинки.
Polkadot — це внутрішній токен проекту з аналогічною назвою, спрямований на створення децентралізованого інтернету майбутнього (Web 3.0). Він має взаємну сумісність з іншими блокчейнами, дозволяє створювати смарт-контракти та нові блокчейни.
Curve Finance (CRV)
Останній тиждень жовтня CRV показав зростання на 65%, ставши третім за рівнем дохідності. Аналітики та інвестори децентралізованих фінансів (DeFi) пов'язують останнє ралі CRV із двома основними факторами: його токеномікою та швидким зростанням протоколу оптимізації дохідності. Ця цінова тенденція, за прогнозами, збережеться й у листопаді.
Curve Finance — це децентралізована торгова платформа для обміну криптовалютами та стейблкоінами. Біржа випустила власні токени управління CRV, які дозволяють власникам брати участь у розвитку проекту.
Chainlink (LINK)
Chainlink зараз заслужено критикують за надто слабку реакцію на відновлення крипторинку. Однак це тимчасове явище: проект є провідним блокчейн-оракулом (агент, який знаходить і підтверджує реальні події та передає ці дані до блокчейну для використання смарт-контрактів) і з ним хочуть працювати всі платформи, у тому числі Ethereum, Solana, Cardano та інші.
Так, новим користувачем Chainlink стало міжнародне агентство новин Associated Press. «Кити» на своїх гаманцях накопичили 25% токенів LINK, що говорить про те, що великі інвестори вірять у зростання.
Chainlink — це перша мережа децентралізованих оракулів між блокчейнами та смарт-контрактами, серед її партнерів платіжна система Swift. Також монета знаходиться у портфелі інвестиційного фонду Grayscale.
«Мінфін» не дає інвестиційних порад. Матеріал опубліковано виключно з ознайомлювальною метою. Криптовалюта — це волатильний актив, який може призвести до фінансових збитків.