► Підписуйтесь на сторінку Мінфіну на фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Через чати можна було за 200 грн отримати доступ до фейкового сервісу, за 100 грн — оформити фальшиве посвідчення водія, а за 300 грн — підроблений Covid-сертифікат. QR-код останнього після сканування навіть демонстрував сторінку успішної валідації.
Як працювала схема
У поліції зазначили, що система працювала за концептуально новою схемою: дані користувачів зберігалися на сервері, що генерував імітуючу веб-сторінку програми «Дія», і там можна було змінювати будь-яку інформацію про себе.
Читайте також: Шахраї у «Дія». Через додаток на українку оформили кредит
Передісторія
Наприкінці жовтня правоохоронці викрили 21-річного мешканця Запоріжжя, який самостійно розробив програму зі схожим дизайном.
Не йшлося про повноцінний клон програми «Дія». Для клонування шахраї використовували функцію Chrome в Android, за допомогою якої можна додавати сайт як додаток на робочий стіл смартфона або планшета.
Додається не повноцінний сайт, але основні його елементи: з них створюється програма, яка працюватиме і без інтернету, і якій не потрібно проходити модерацію Google Play. Шахраї, швидше за все, скопіювали зовнішній вигляд «Дія» у форматі такого «додатка» і пропонують користувачам редагувати інформацію в ньому за гроші.