Ключові процентні ставки в окремих країнах EM (%). Джерело: НБУ
Найвищі ставки на даний момент у Туреччині, Гані та Нігерії. Найбільш м'яка монетарна політика — у Малайзії, Румунії та Чехії. Зниження облікових ставок до кінця 2022 очікується практично у всіх країнах. Посилення грошово- кредитної політики прогнозується у Бразилії, Індії, Кенії та Чилі. Рішення ЦБ цих країн залежатиме від динаміки споживчої інфляції і світового макроекономічного фону. Дорожчання сировини і енергоресурсів призводить до глобального зростання цін. На думку НБУ, саме під'їм інфляцію буде основною перешкодою для відновлення економіки. Відповідні корективи були внесені в прогноз по зміні реального ВВП України до 2023 року.
Реальний ВВП України на період 2018−2023 гг (%). Джерело: НБУ
Регулятор як і раніше досить песимістично оцінює темпи економічного відновлення після пандемії коронавіруса в нинішньому році. Очікується, що реальний ВВП до кінця року продемонструє зростання на 3,1%. До 2023 року цей показник досягне відмітки 4,0%. Додатковим стримуючим чинником для економічного зростання (окрім інфляції) стане локдаун у ряді областей нашої країни.
НБУ чекає збільшення «чистих» міжнародних резервів України до IV кварталу 2023 року до 22,1 млрд доларів США. Головними джерелами їх поповнення стануть позики від провідних транснаціональних банків і МВФ. Це сприятливо позначиться на курсі української національної валюти.
«Чисті» міжнародні резерви України з 2019 по 2023 рр (млрд доларів США). Джерело: НБУ
Аналітик вважає, що на поточному тижні гривна до долара США продовжить падіння до рівня 26,75. Єдина європейська валюта, судячи з усього, зміцниться до відмітки 30,95.