►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Компанія MintGreen використовуватиме цифрові котли для рекуперації понад 96% електроенергії, яка йде на видобуток криптовалют, у теплову енергію для опалення та потреб промисловості.
Запустять систему наступного року, що дасть змогу запобігти викидам понад 20 тис. тонн парникових газів на 1 МВт порівняно з викидами тепла, яке виробляється під час спалювання природного газу.
Місто прагне досягти вуглецевої нейтральності
Норт-Ванкувер — місто-сателіт Великого Ванкувера — переживає стрімке збільшення кількості жителів і тому потребує додаткових потужностей для опалення будинків і підприємств. Тепло, яке виділяється під час майнінгу біткоїна, — один із способів їхнього отримання.
Наразі понад 97% тепла для Норт-Ванкувера виробляють гідроелектростанції. Також використовується енергія котлів, що працюють на природному газі, теплові насоси, технології рекуперації тепла від охолодження будівель і сонячні теплові панелі.
Читайте також: Чи варто інвестувати у «зелену» енергетику просто зараз
Але в 2019 році міська рада Північного Ванкувера звернулася до жителів із пропозицією збільшити свої цільові показники щодо скорочення викидів парникових газів на 80% до 2040 року порівняно з 2007 роком і досягти чистого нуля до 2050 року.
У 2029 році набере чинності пропонований федеральним урядом податок на викиди вуглецю в розмірі 170 канадських доларів за тонну. Це призведе до збільшення вартості природного газу і, відповідно, до зростання цін на комунальні послуги. Щоб згладити зростання цін, міська рада Норт-Ванкувера й почала просувати програму енергозбереження.
Нагадаємо
Майнінг біткоїну потребує значних обчислювальних потужностей, а отже споживає багато електроенергії. Вплив майнінгу на довкілля залишається одним з головних аргументів противників криптовалют.
Однак після заборони майнінгової діяльності владою Китаю та перелокації більшості майнерів у США, галузь швидко переходить на відновлювальну енергетику.
У Сальвадорі, де узаконили біткоїни, вже почали майнити першу криптовалюту за допомогою «100% чистою та відновлюваної енергії», яку отримують від активних вулканів.
Читайте також: Енергію Южно-Української АЕС використовуватимуть для майнингу