Ініціатива «Без бар'єрів» першої леді України Олени Зеленської покликана створювати суспільство без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі, розвитку.
26 жовтня до ініціативи доєдналися одинадцять бізнесів — українських та міжнародних. Декларацію щодо безбар'єрності бізнесу підписали: компанія Visa, Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ), група готелів «Fairmont Grand Hotel Kyiv» та «Riviera House», ПриватБанк, McDonald’s в Україні, Кока-Кола Україна, торгівельна мережа «Фокстрот», IT-компанія EPAM Україна, книжкова платформа Yakaboo, мережа супермаркетів «Сільпо» та юридична фірма «Астерс».
На зустрічі під час підписання Декларації спільноти «Бізнес без бар'єрів» голова правління ПУМБ Сергій Черненко наголосив: «Бізнес в Україні вже достатньо дорослий, щоб говорити не тільки про прибутки, але й про те, як він впливає на суспільство, які підтримує цінності. У нас працює багато людей, які в певний момент свого життя стають маломобільними — під час народження дитини та піклування про неї чи тривалої хвороби, одразу після завершення вузу чи досягаючи елегантного віку. В банку для всіх створюються комфортні та гнучкі умови для праці, спілкування, навчання та кар'єрного зростання. Ми відкриваємо все більше банківських відділень, які доступні для людей з інвалідністю, розробляємо нові стандарти обслуговування для них. Ми готуємо до запуску сталі проєкти, які допоможуть залучати маломобільних українців у активне суспільне життя».
Сергій Черненко впевнений, що безбар'єрність не тільки допоможе у досягненні таких цілей сталого розвитку, як зменшення нерівності, сталого економічне зростання, створення стійкої інфраструктури, але й надасть бізнесу більше можливостей для партнерства та розвитку, впровадження інновацій, створення здорового емоційного клімату та посилення спільних цінностей в команді.
До речі, у вересні, в рамках ініціативи «Без бар'єрів» вже створено «Довідник безбар'єрності». «Довідник безбарєрності» — це гід з коректного спілкування, він доступний для використання та цитування у будь-яких сферах та інших проєктах. Дізнатися більше можна за посиланням.