Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Динаміка цих операцій представлена на діаграмі нижче.
Перекази гастарбайтерів за січень-серпень 2020/2021 рр. Джерело: НБУ
У серпні обсяги переказів трудових мігрантів склали 1,23 млрд доларів США — відносне зростання до аналогічного періоду 2020 року склав 21,08%. Якщо подібна тенденція збережеться, то даний показник до кінця року може досягти 14,00 млрд доларів. У минулому році обсяг переказів склав 11,89 млрд доларів США. Ці кошти родини заробітчан витрачають в Україні, тим самим підтримуючи курс гривні і внутрішній попит. Все це сприятливо впливає на стабільність гривні в довгостроковій перспективі.
На минулому у вівторок аукціоні Мінфіну з розміщення ОВДП їх середньозважена дохідність залишилася без змін. Погіршило ситуацію рішення НБУ зберегти облікову ставку на колишньому рівні в 8,5% річних. З цієї причини нерезиденти відновили розпродажі своїх паперів. З початку поточного місяця вони скоротили свої вкладення в даний актив на 3,30 млрд грн — до 95,13 млрд.
Нижче представлена структура розподілу ОВДП з початку жовтня.
ОВДП, які перебувають в обігу по номінально-амортизаційної вартості
ОВДП, які перебувають в обігу за номінально-амортизаційної вартості
На вторинному ринку держбондів нерезиденти можуть інвестувати в ці папери з прибутковістю понад 14% річних. На первинних розміщеннях ставки не перевищують 13% річних, що призводить до скорочення вкладень зарубіжних інвесторів в даний актив. Отже, вони можуть почати виведення отриманих від продажу облігацій коштів в материнські юрисдикції і прийдуть на міжбанк для купівлі іноземних валют.
Аналітик вважає, що на поточному тижні гривня до долара США продовжить падіння до рівня 27,00. Єдина європейська валюта, судячи з усього, зміцниться до позначки 30,65.