►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Перший закон
Закон № 5853, який змінює бюджетний кодекс України, а саме статтю 33. Вона створює умови для тиску на НБУ, йдеться у пояснювальній записці.
Регулятор щорічно подає орієнтовний прогноз частини прибутку до розподілу, яка підлягатиме перерахуванню до державного бюджету й норма трактується так, що НБУ обов'язково повинен дотримуватись цього прогнозу. Законопроект 5853 змінює правило й наближає його до світової практики, коли регулятор лише інформує центральні органи влади про прогноз прибутку.
Другий документ
Крім того, Стефанчук підписав закон №5852. Документом змінює перелік випадків, на які не поширюється дія закону «Про публічні закупівлі», відтепер туди внесено закупівлі Національним банком юридичних послуг для представництва його інтересів в органах влади іноземних держав, а також тих, які пов’язані із захистом його прав та інтересів.
Очікується, що реалізація норм закону сприятиме належному представництву інтересів НБУ в закордонних юрисдикційних органах.
Документи направлено на підпис Президенту.
Читайте також: МВФ та Україна попередньо домовились про виділення траншу на $700 мільйонів
Нагадаємо, що 19 жовтня Верховна Радаухвалила ці два законопроекти, а також документ під номером 5850 (змінюються повноваження Ради НБУ, члени якої призначаються за квотами президента та парламенту). Цей проект закону наразі не підписаний Стефанчуком.