► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Повільніше відновлення економіки, рекордна інфляція, непевність щодо політики центробанків та нові спалахи коронавірусу в окремих регіонах — у інвесторів достатньо приводів для переживань.
Стратег HSBC Asset Management Джо Літл дає декілька рекомендацій клієнтам банку, які можуть допомогти з інвестиційним рішеннями у непевному середовищі.
Економічне відновлення йде «паралельними коліями»
За очікуваннями HSBC, у 2022 ріст ВВП у великих економіках складе від 4% у США та ЄС до 5,5% у Китаї та Великобританії. Інфляція ж має повернутися до 2−3 відсотків.
Однак Літл додає, що у економіках, що розвиваються, відновлення відбувається з затримкою. Експерт вважає, що це створює можливості на ринку облігацій цих країн, але рекомендує уважно стежити за прогнозами щодо долара.
Читайте також: Індекс страху закрився на найнижчому з початку пандемії рівні
Експерт вважає, що облігації країн Азії — найприбутковіші, з урахуванням ризиків, активи цього класу.
Ще рано відмовлятися від акцій
На американському фондовому ринку HSBC надає перевагу акціям над облігаціями, не дивлячись на їхню рекордну ціну.
«Ми маємо бути реалістами та визнати: прибуток від інвестицій у наступні 24 місяці буде не настільки високим, як за останні 12. Однак немає підстав вважати, що на фондовому ринку зараз надувається бульбашка», — пояснює Літл.
Читайте також: Інфляція всерйоз і надовго: у що вкладати гроші
Інвесторам варто шукати стійкі до інфляції активи
Хоча HSBC вважає інфляцію тимчасовим явищем, банк визнає, що існує ризик, що вона стане постійною.
Такий сценарій означатиме, що центральні банки помилялися, та призведе до різкого переходу до жорсткішої монетарної політики. Отже інвестори можуть розглядати стійки до інфляції активи, замість облігацій. Серед сировини цікавими є мідь, серед цінних паперів — ESG та інфраструктурний борг, вважає Літл.
За його словами, чинна макроекономічна ситуація робить вигідними інвестиції у циклічні акції та вартісне інвестування. Показники перших зазвичай збігаються з показниками економіки загалом, а вона зараз знаходиться у фазі росту. Вартісне ж інвестування передбачає інвестиції у акції, які вважаються недооціненими інвесторами.