►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Чому зміцнюється гривня
«Безумовно, це сприятлива кон'юнктура світового ринку для основних товарів українського експорту. Власне, вона є головним драйвером домінування пропозиції валюти у другому півріччі поточного року», — сказав він.
Гелетій зазначив, що ціни на український експорт зростали через активне відновлення світової економіки, накопичення продовольчих та виробничих запасів в Китаї, введення експортних мит на поставки зернових в окремих країнах.
«У 2021 році вже зібраний рекордний врожай ранніх зернових, а також очікуються високі показники для інших сільськогосподарських культур», — сказав він.
Читайте також: Чому дешевшає долар і чи варто його купувати
За його словами, показники експорту металургійної продукції перебувають на історичних максимумах.
Гелетій також відзначив джерело надходження валюти — експорт IT-послуг та трудових мігрантів.
«За 8 місяців 2021 року обсяг експорту IТ-послуг сягув $4,3 млрд, що на 32% більше ніж минулорічний показник. Перекази трудових мігрантів за 8 місяців поточного року досягли — $9,1 млрд, що на 19% більше, ніж минулого року», — зазначив заступник голови НБУ.
Читайте також: Чи буде сьогодні обвал курсу долара: головний «іменинник» — Нацбанк
Також за словами Гелетія, підприємства державного сектору зробили помітний внесок у збільшення пропзиції валюти.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що зміцнення курсу гривні до долара у вересні відбулося за рахунок продажу валюти аграріями, металургійними заводами та великими держкомпаніми.