► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«Ми маємо обережно проводити нашу політику, інакше ми можемо зіткнутися з дуже серйозними кризами, як та, що ми бачимо сьогодні, або навіть гірше», — сказав міністр. Однак він зазначив, що протидія зміні клімату «дуже важлива».
«Якщо ми знайдемо правильний баланс, це буде надійніше як з точки зору зміни клімату, так і з точки зору енергетичної безпеки,» — вважає аль-Джадаан
«Збалансованою» буде політика, яка вигідна виробникам і дозволяє їм інвестувати у видобуток, але при цьому не сповільнює відновлення глобальної економіки після «дуже руйнівної коронакризи», пояснив міністр.
Розвивати треба не лише «зелену енергетику»
За словами аль-Джадаана, він хотів би бачити інвестиції не лише у відновлювальну енергетику, але й у «захоплення вуглецю», та його повторне використання.
Читайте також: Ціна на газ в Європі за день зросла на 20% після відмови Газпрому збільшити транзит через Україну
«Захоплення вуглецю» може означати технологію захоплення вуглекислого газу з атмосфери або одразу при його виділенні. Дехто вважає, що це перспективний спосіб зменшити викиди парникових газів, але далеко не всі погоджуються.
Ціна нафти не має бути надто низькою
Аль-Джадаан стверджує, що Саудівська Аравія не хоче, щоб ціни підіймалися надто високо або падали надто низько.
«Я не хочу, що б ціни падали надто низько, адже це вдарить по інвестиціям і знову спричинить енергетичну кризу,» — сказав він. Міністр додав, що частково у різкому стрибку цін на газ винна політика Європи щодо переходу на відновлювальні джерела енергії.
Криза, ймовірно, триватиме недовго
В окремому коментарі аль-Джадаан додав, що його турбує інфляція, особливо її вплив на енергетику. На його думку, «люди мають проаналізувати, як їхні дії спричинили цю кризу, та спробувати їх виправити».
Читайте також: Чому нафта дорожчатиме надалі і що нам із цього
Однак він сумнівається у тому, що ці проблеми затягнуться надовго і очікує, що криза завершиться через рік або два.
Нагадаємо
Саудівська Аравія, не дивлячись на спроби диверсифікувати економіку, досі отримує більш ніж половину своїх доходів від видобутку нафти.
За 2021 ціна Brent виросла більш ніж на 65% і зараз знаходиться біля найвищої за кілька років позначки.