► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Основними мотиваторами для всіх учасників торгів будуть:
1) Активна розпродаж зарахованої вчора валютної виручки за святкові в Україні минулі четвер і п'ятницю. Ці кошти вчора були зараховані на рахунки компаній і сьогодні значна частина цих ресурсів вийде на міжбанк. Клієнтам потрібна гривня як для фінансування поточної господарської діяльності, так і для остаточних розрахунків з бюджетом у тих компаній, хто цього ще не зробив. Зволікання зі сплати податків «світить» таким компаніям штрафами з боку податкової і тому всі, хто «провинився» — будуть це поспішати закрити сьогодні. Збільшення пропозиції — завжди позитивний фактор для курсу гривні на міжбанку.
2) Цікава ситуація на сьогоднішньому аукціоні Мінфіну з розміщення ОВДП і майбутнє рішення НБУ щодо облікової ставки. Як ми і попереджали раніше в своїх прогнозах — чиновники після консультацій з первинними дилерами зняли значну частину пропозицій і залишили тільки три: на суму 3 млрд гривень на термін 310 днів, без обмежень — на термін 742 дні в гривні і в доларі на 715 днів. Це говорить про те, що торг навколо прибутковості за гривневими облігаціями між інвесторами та Мінфіном України досяг свого апогею і що інвестори не готові вкладатися в нові ОВДП у гривні без зрушень у цьому питанні.
Причина проста — 21 жовтня засідання Правління НБУ по обліковій ставці. При офіційному рівні інфляції в 11% за підсумками року — її треба явно підвищувати з теперішніх 8,5% річних і всі чекають рішення Нацбанку. Прогноз «Мінфіну» — її підвищать до 9−9,5% річних.
А тому ринок ОВДП чекають нові зрушення по прибутковості, як і весь ресурсний ринок. Це змушує потенційних інвесторів вичікувати і не поспішати з купівлею зараз облігацій до рішення Нацбанку.
Тому ми не чекаємо сьогодні значних обсягів покупок за гривневими паперами, але чекаємо активності інвесторів по валютним ОВДП, де прибутковість в межах 3,7−3,9% річних — досить приваблива навіть з урахуванням можливого зростання прибутковості казначейських зобов'язань США на тлі майбутніх рішень ФРС США щодо скорочення обсягів «кількісного пом'якшення».
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
За прогнозом «Мінфіну», на аукціоні 19 жовтня після скорочення переліку пропонованих паперів буде продано ОВДП на суму від 1,95 до 5,2 млрд гривень в еквіваленті з прибутковістю в гривні до 12,40% річних, залежно від термінів розміщення облігацій. За доларовими облігаціями прибутковість складе близько 3,9% річних.
З огляду на те, що 21 жовтня має пройти велике погашення доларових паперів та відсотків за ними (не менше $ 662 млн) — чиновники будуть дуже зацікавлені в продажу максимального обсягу саме валютних облігацій на сьогоднішніх торгах, що вплине на поведінку валютного і ресурсного ринків в найближчі дні.
Нацбанку знову доведеться бути дуже активним на валютному ринку для згладжування перекосів по попиту і пропозиції під час сесії. Швидше за все він вийде на торги як мінімум двічі. На початку зі стандартними $ 5 млн, а потім вже надовго з другої інтервенцією, щоб остаточно зафіксувати коридор по курсу долара на сьогодні.
За нашими прогнозами обсяги операцій у вівторок складуть до $ 150−210 млн при укладанні до 650 угод.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 19 жовтня будуть в межах: долар — коридор 26,20 — 26,40 грн, євро — коридор 30,45 — 30,75 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,15 — 26,45 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 15−20 коп, а в касах банків до 25 коп.
Євро: в банках коридор від 30,25 до 30,80 грн при спреді до 25- 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах більш вузького коридору від 30,35 до 30,70 грн при спреді 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,15- 26,30 грн і продаж 26,39 — 26,50 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,30 — 26,35 грн та продаж 26,37 — 26,45 грн.