►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо про домовленність
«Команда МВФ і українська влада досягли угоди на рівні персоналу щодо політики підтримки реформ у країні в контексті угоди про резервне кредитування Stand-by», — зазначається в повідомленні.
Як підкреслили у Фонді, це відкриває шлях для реалізації першого перегляду та запиту щодо продовження програми Радою директорів Фонду.
«Завершення першого перегляду дозволить виплатити Україні $500 мільйонів SDR (близько $700 мільйонів)», — зазначили у Фонді.
Читайте також: В Україні рекордно зросли міжнародні резерви: перш за все завдяки МВФ
Як зазначаться, домовленість між МВФ і Україною є «оновленим набором економічної, фінансової та структурної політики», що має на меті подолання кризи, спричиненої пандемією COVID-19. При цьому робиться акцент на збереження макроекономічної та фінансової стабільності, зменшення вразливості, а також подолання ключових перепон для приватних інвестицій.
Читайте також: В Україні завершила роботу місія МВФ. Які результати
П’ять основних напрямків програми
-
Повернення фінансової політики України до умов, які відповідають стійкості середньострокового боргу. Водночас повинна надаватися підтримка соціально незахищеним особам, а також посилюватися адміністрування доходів та зменшуватися рівень фіскальних ризиків.
-
Підкреслюється необхідність забезпечити незалежність Нацбанку України та зосередити монетарну політику на зниженні інфляції до її цільового рівня.
-
Потрібно забезпечити умови фінансової стабільності банків, щоб пожвавити банківське кредитування приватного сектора.
-
Однією з головних цілей для України залишається боротьба з корупцією, у тому числі, реалізація судової реформи.
-
Необхідність зменшення ролі держави та корпоративних інтересів в економіці України для покращення бізнес-середовища, зміцнення корпоративного управління, залучення інвестицій та збільшення економічного потенціалу.
«Угода, а також запит уряду щодо продовження програми до кінця червня 2022 року підлягають затвердженню з боку керівництва Фонду та Виконавчої ради МВФ. Продовження неухильної реалізації міцної політики у цих сферах — відповідно до цілей програми та узгоджених зобов’язань — відкриє шлях для проведення Виконавчою радою МВФ перегляду, який очікується в листопаді», — підкреслили у Фонді.
Нагадаємо
Спільна програма Stand-by між Україною та МВФ на суму $5 млрд була затверджена 9 червня 2020 року. Вона спрямована на подолання наслідків пандемії COVID-19, зміцнення результатів та продовження реалізації важливих структурних реформ в Україні.