Технологія блокчейн дозволяє зберігати дані не на одному сервері, а розподілити їх на серверах по всьому світу. Таким чином, доступ до інформації не матиме меж та кожен користувач зможе налаштувати свій особистий контент самостійно.
Зараз невеликі групи людей у великих корпораціях встановлюють правила взаємовідносин. Вони визначають, що можна публікувати, а що ні. Хто має право бути почутим, а хто ні. Люди в цих групах, отримують заробітну плату У своїх компаніях і знаходяться під захистом держав, громадянами яких вони є. Таким чином, щоб хто не казав, вплив корпорацій і центральної влади на прийняття рішень безперечно.
Зростання, останнім часом, критики на Фейсбук з боку журналістів і політиків в США, це тільки початок. Тиск буде тільки посилюватися. А все завдяки тому, що корпорації або адміністратори сайтів, мають технічну можливість вносити зміни й видаляти контент, створений користувачами. Завжди будуть ті, чиї права будуть порушені, і ті, хто буде на цьому спекулювати, вирішуючи свої корпоративні або політичні завдання.
Децентралізація унеможливлює зміну або видалення контенту. Всі федеративні мережі (платформи, в рамках цього проєкту), будуть використовувати єдину базу даних. Користувач сам зможе налаштовувати для себе контент виходячи зі своїх переваг. А власник контенту, якщо його не влаштовуватиме якість обслуговування на одній з платформ, зможе разом зі своїми передплатниками перейти на іншу платформу. Це може бути можна порівняти з можливістю перенесення даних аккаунта і передплатників, наприклад з Фейсбуку у Твіттер.
Для створення облікового запису користувача в децентралізованих мережах не потрібно буде ідентифікаторів, таких як номер телефону або адресу електронної пошти, що забезпечить більшу конфіденційність і безпеку даних. Ці мережі зможуть покладатися на криптографію з відкритим ключем для захисту облікових записів, а не на одну організацію для захисту даних.
Є звичайно тут і негативні сторони. Ці мережі можуть відключитися через брак коштів, в результаті чого користувачі можуть втратити свої дані й з'єднання. А у зв'язку з тим, що в об'єднаних мережах не зберігається записи особистих даних, можливість відновити інформацію буде обмеженою. Втім, у міру появи дієвих способів монетизації, такі ризики будуть зводитися до мінімуму.
Ще вчора, нам здавалося, що немає альтернативи фіатним (забезпеченим державами) грошей. Сьогодні ж, ринок криптовалюта вже входить в наше повсякденне життя. А уряди багатьох країн, серйозно стурбовані безконтрольним ходінням криптовалюта в своїх країнах. В інформаційній сфері відбуватиметься подібна ситуація. З Facebook, Twitter і Instagram почнуть конкурувати маловідомі проєкти нового покоління, такі як Friendica, Hubzilla, Mastodon, Steemit і Pleroma. Деякі з подібних проектів можуть вистрілити й зайнявши частку ринку, принести своїм інвесторам хороші доходи.
Прошу не вважати це за рекомендацію, а просто як думки вголос. Зазначені компанії не є публічними й інвестиції в них пов'язані з дуже великими ризиками.