На ринок нафти також впливають очікування того, що підвищення цін на газ в холодну пору року може призвести до вибору нафти для вирішення проблем з опаленням у багатьох країнах. Це може сприяти подорожчанню нафти до 90 доларів за барель.
Грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent на 11.20 подорожчали на 1,06% до 84,01 долара за барель. На вчорашніх торгах ці контракти подешевшали на 0,3% до 83,18 долара за барель.
Що стосується листопадових ф’ючерсів на нафту WTI, вони торгуються на рівні 81,17 долара (зростання на 0,91%). Напередодні цей сорт нафти знизився в ціні на 0,3% до 80,44 долара за барель.
У LBLV зазначають, що тиск на ринок надає складна енергетична ситуація в Азії та Європі, яка сприяє зростанню попиту на нафту при повільному нарощуванні нафтовидобутку країнами, що входять в ОПЕК+.
Дані API показали, що нафтозапаси у Сполучених Штатах збільшились за тиждень на 5,2 млн барелів. При цьому відзначається падіння запасів бензину і дистилятів (на 4,6 млн барелів і 2,7 млн барелів відповідно).
Аналітики прогнозували, що запаси нафти збільшаться на 0,7 млн барелів, а дистилятів і бензину впадуть на 0,9 млн і 0,1 млн барелів.
Ринкові експерти вважають, що ціни на нафту можуть зберегти «бичачий тренд» до наступного засідання ОПЕК+. Це пов’язано з тим, що деякі члени ОПЕК досягають своїх квот, тоді як в ОПЕК+ дотримуються плану щодо зростання нафтовидобутку. Пропозиція все ще залишається обмеженою.
Віктор Соколов, фінансовий аналітик LBLV