► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Інвестори з тривогою очікували початку сезону звітності та готуються до повільнішого зростання прибутків, ніж у другому кварталі.
Прибутки S&P 500, згідно з очікуваннями, зростуть на 27,6% за третій квартал. Це набагато менше за 90%-ве зростання у другому кварталі. Тим не менш, якщо порівнювати з результатами у розпал пандемії у 2020, зростання становитиме 30% — один з найкращих показників індексу з 2010 року.
Чому скорочуються прибутки компаній
Також очікується, що на прибутки компаній негативно вплинуть проблеми з поставками та здорожчання робочої сили. Більш за два десятка компаній S&P 500, у тому числі FedEx (FDX) та Nike (NKE), вже опублікували свої результати, які проливають світло на масштаб проблем, спричинених дефіцитом.
«Рекордна кількість компаній вказала збої у ланцюгах поставок як головний фактор, що мав або матиме негативний вплив на прибуток», — повідомив Джон Баттерс із FactSet. Із 21 компанії, що вже опублікували свої звіти, на збої вказали 15.
Читайте також: Дефіцит чипів. У 2021 році світовий ринок автомобілів вже втратив понад 7 мільйонів авто (дослідження)
Також компанії звертали увагу на нестачу робочої сили (14), вплив covid-19 (11) та вартість транспортування (11).
Банки відзвітуються за квартал
Багато фірм висловило тривогу щодо можливого підвищення процентної ставки ФРС та високої інфляції, та впливу цих факторів на боргові та виробничі витрати. Але для банківської сфери підвищення процентної ставки зазвичай означає зростання прибутків.
Цього тижня найбільші банки США, на кшталт JPMorgan Chase (JPM), Bank of America (BAC), Goldman Sachs (GS) чи Morgan Stanley (MS) звітуватимуть про свої результати за квартал. Аналітики очікують почути про зростання чистої процентної маржі та незначне підвищення базової процентної ставки.
Читайте також: Прибуток банків зріс до 45,6 мільярдів — НБУ
І в міру пожвавлення економіки, банки продовжать вивільняти резерви, які вони виділили під час пандемії для захисту від потенційної нездатності позичальників виплатити борг.
За словами аналітика RBC Capital Markets Джерарда Кессіді, головні теми на які він чекатиме у звітах це:
-
ще більше ознак стабілізації чистої процентної маржі;
-
зростання портфелів споживчих кредитів, житлової та комерційної іпотеки;
-
позитивні прогнози щодо кредитів та чистої процентної маржі;
Фінсектору є куди рости
За словами Мета О’Конора, аналітика Deutsche Bank, відновлення економіки дає банкам можливості для збільшення кредитного портфелю. Наразі обсяг кредитів досі на 1% нижче, ніж у четвертому кварталі 2019, наголошує він.
За річними показниками, фінсектор залишається найуспішнішим після енергетичного у S&P 500 — за 2021 він зріс на 30%.