► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Порада банкірів
В останній місяць світові ринки акцій були під тиском через побоювання подальшого зростання інфляції, що призвело до підвищення прибутковості облігацій до багатомісячних максимумів.
Читайте також: Кількість банкрутств в світі виросте в 2022, вперше з початку пандемії — дослідження
З огляду на побоювання щодо розгону інфляції і закінчення циклу відновлення економіки, в Barclays очікують періоду більш високої волатильності на ринках і більш низької прибутковості на фондових ринках у порівнянні з попередніми кварталами.
Однак аналітики британського банку як і раніше вважають акції більш привабливими, ніж облігації, і рекомендують інвесторам викуповувати папери на падінні, тобто використовувати стратегію «buy the dip».
«Акції — єдиний клас активів, який дає позитивну реальну прибутковість і має тенденцію показувати хороші результати в умовах підвищеної інфляції», — вважає експерт Barclays Еммануель Кау.
Альтернативи для інвесторів як і раніше немає, пише видання. При цьому в банку очікують, що європейські акції, зокрема акції компаній з Німеччини та Італії, покажуть кращий результат, ніж акції компаній США.
На думку експертів, найбільш привабливими зараз виглядають банки і енергетика. Банківський сектор показав найкращі результати з початку року, в той час як енергетика все ще залишається одним з найдешевших секторів. Акції сировинного сектора також пропонують потенційну захист від падіння фондових ринків в разі збереження високої інфляції.
Хоча зростання економіки сповільнюється, а інфляція росте, в Barclays не очікують надалі розвитку сценарію «стагфляції» (падіння темпів зростання економіки в поєднанні з високою інфляцією), оскільки попит залишається високим, а фінансові умови — м'якими, повідомив Еммануель Кау.
Читайте також: Уолл-стріт в мінусі: інвестори продають папери IT-гігантів і йдуть в держоблігації
Ризики для ринків
Експерт Barclays Еммануель Кау назвав ключові ризики для ринків в четвертому кварталі, які можуть перешкодити їх подальшому зростанню.
Це енергетична криза в Європі, нова хвиля поширення Covid-19, невизначеність щодо подальшого зростання економіки Китаю і проблеми з підвищенням стелі держборгу в США. У той же час, четвертий квартал зазвичай сприятливий для акцій і облігацій, повідомили в Barclays.