► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Причина зменшення резервів
Загалом динаміку резервів упродовж вересня визначали такі чинники:
-
по-перше, операції з управління державним боргом. Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті склав $2,557 млрд. Зокрема, на обслуговування та погашення зовнішніх державних облігацій (ОЗДП) було спрямовано $2 521,1 млн, а на обслуговування внутрішніх держоблігацій (ОВДП) — $2,1 млн дол.
Читайте також: У 2020 році міжнародні резерви України зросли до восьмирічного максимуму — НБУ
Валютні надходження на користь уряду від розміщення ОВДП склали $216,9 млн:
-
по-друге, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість зменшилася на $202 млн;
-
по-третє, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. У вересні пропозиція валюти на міжбанківському валютному ринку переважно перевищувала попит. Це дало змогу Національному банку викупити в резерви $146,6 млн. Водночас в окремий день місяця попит на ринку перевищував пропозицію, тож з метою згладжування девальваційних коливань центробанк продав $7 млн.
Загалом, за підсумком вересня 2021 року чиста купівля валюти Національним банком на валютному ринку становила $139,6 млн.
Читайте також: Міжнародні резерви України скоротилися. НБУ назвав причину
Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.