► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Euler Hermes очікує, що кількість неплатоспроможних компаній, у глобальному вимірі, за 2022 рік зросте на 15%. Попередні два роки цей показник зменшувався: на 12% у 2020 і ще на 6% у 2021, повідомив страховик.
Але навіть враховуючи цей прогноз, рівень неплатоспроможності у 2022 буде на 4% нижчий ніж до початку пандемії.
«Судячи з кількості банкрутств, заходи урядів щодо допомоги компаніям виявилися успішними. Втручання держави врятувало від банкрутства кожну другу компанію у Західній Європі та кожну третю у США», — прокоментував аналітик Euler Hermes Максим Лемерле.
Він додав, що продовження цих заходів втримає низький рівень неплатоспроможності у 2021. А ось що станеться після залежатиме від поведінки урядів у наступні кілька місяців.
Читайте також: У Британії компанії збанкрутували через рекордні ціни на газ
Регіональні відмінності
Згідно з дослідженням Euler Hermes, рівень неплатоспроможності повертається до свого доковідного значення у деяких економіках, що розвиваються. Багато з цих країн були змушені повторно впровадити карантинні обмеження, щоб впоратися з новою хвилею covid-19, і цього разу підтримка бізнесу була більш обмеженою.
Рівень неплатоспроможності в Африці повернеться до доковідного значення вже цього року, а у країнах Центральної та Східної Європи та Латинської америки — наступного, прогнозує компанія.
У країнах Західної Європи цей процес матиме неоднорідний характер:
-
У таких країнах, як Іспанія та Італія, неплатоспроможність зросте вище свого допандемічного рівня вже у 2021 або 2022 році.
-
У таких країнах, як Швейцарія, Швеція та Португалія, рівень неплатоспроможності зросте у 2022, але не сягне показників 2019.
-
У Франції, Німеччині та Бельгії продовження щедрих програм підтримки ймовірне збереже неплатоспроможність на низькому рівні.
В Азійсько-Тихоокеанському регіоні рівень неплатоспроможності зросте на 18% у 2022.
Читайте також: Evergrande продасть 51% акцій свого підрозділу — ЗМІ
У США заходи підтримки від уряду та відновлення економіки втримають неплатоспроможність на низькому рівні у 2021 та 2022.
Як уряди допомагали бізнесу
З початку коронакризи уряди збільшили держвидатки, які пішли на підтримку медичної системи, бізнесу та громадян. Серед заходів підтримки були: зниження податків та відтермінування їх сплати, державні кредити та гарантії, а також грошові перекази.
Водночас центральні банки пом'якшили свою політику, щоб зберегти притік коштів в економіку.
Із відновленням економіки від ковідного падіння, деякі уряди почали скасовувати ці заходи, а кілька центробанків підвищили процентну ставку.
Читайте також: Третина малого бізнесу не відновила докарантинний рівень доходів, а більшість не брала участь у програмах підтримки — опитування