►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Хто найбагатший
Найбагатшим американцем в четвертий раз поспіль став засновник Amazon Джефф Безос. На момент складання рейтингу (3 вересня 2021 роки) видання оцінило статок Безоса в $ 201 млрд. На той момент бізнесмен також був найбагатшою людиною в світі.
На другому місці списку виявився засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск зі статком $ 190,5 млрд (на 3 вересня). З тих пір, за даними оновлюваного в реальному часі рейтингу Forbes Real-Time, Маск піднявся на першу сходинку. Він став другою в США і третьою в світі людиною, чий статок перевищив $ 200 млрд.
Третє місце в списку зайняв глава Facebook Марк Цукерберг, чий статок на 3 вересня було оцінено в $ 134,5 млрд.
Читайте також: Forbes назвав 25 найбільш щедрих мільярдерів США
На четвертій сходинці зі статками $ 134 млрд опинився Білл Гейтс. Співзасновник Microsoft не зайняв перше чи друге місце рейтингу вперше з 1991 року, відзначає Forbes. Видання вказує, що частково це пов'язано з розлученням мільярдера. Він передав колишній дружині акції вартістю в мільярди доларів. В результаті Мелінда Френч Гейтс вперше увійшла до рейтингу найбагатших мільярдерів США. Вона зайняла в ньому 158-е місце зі статком $ 6,3 млрд.
Новачки
В цілому в список увійшли 44 новачка. Найбагатший серед них — 29-річний підприємець Сем Банкман-Фрід, який займається криптовалютами. Його статок Forbes оцінив в $ 22,5 млрд. Банкман-Фрід — наймолодший учасник рейтингу. Всього в списку сім бізнесменів, що займаються криптовалютами.
Серед учасників рейтингу американський Forbes відносить 282 людини до тих, хто заробив свої капітали самостійно. Ще 61 учасник успадкував свої статки, а 57 осіб отримали спадщину і зіграли активну роль в його примноженні.
Читайте також: У списку Forbes з'явився новий мільярдер
Загальний статок всіх учасників рейтингу
Загальний статок всіх учасників рейтингу в порівнянні з минулим роком зріс на 40% — з $ 3,2 трлн до $ 4,5 трлн. Майже всі мільярдери виявилися багатшими, ніж роком раніше. Сукупні статки тих, хто увійшов до першої двадцятки дорівнює $ 1,8 трлн.
Методологія підрахунку
Forbes зазначає, що для підрахунку статків учасників рейтингу були вивчені «тисячі» документів Комісії з цінних паперів і бірж США, судових документів, паперів про спадщину і новинних матеріалів.
Видання враховувало всі види активів: частки в публічних і приватних компаніях, нерухомість, твори мистецтва, яхти, літаки, машини, коштовності і інше.
Крім того, Forbes оцінював те, наскільки самостійно мільярдери створили свої капітали, і масштаби їх благодійної діяльності.