Про міжнародні перекази
«Зараз у нас є два напрямки: всередині України і між різними країнами. Складність міжнародної історії в тому, що потрібно відповідати законодавству кожної країни, в яку здійснюється переказ грошей», — розповіла старша віцепрезидентка Visa.
Вона підкреслила, що потрібно перевіряти, які коридори відкриті та які банки дають можливість це робити.
«Я, наприклад, переводила гроші доньці в Канаду. В Європі сьогодні підключено понад 25 країн, у які можна робити перекази з України», — говорить Платонова.
Читайте також: Visa збільшить комісію за транзакціями між Великобританією і ЄС на 1,5%
Для прикладу, в Італії є законодавче обмеження на переказ грошей з країни, і платіжна система нічого не може з цим зробити. А якщо країна відкрита до цих технологій, то Visa сертифікує там банки і встановлює коридор з ними.
«Комісія при цьому в рази менша — в середньому 1−2%. Особливо якщо порівняти з улюбленим способом „передати маршруткою“, де водій, за чутками, заробляє до 20%», — зазначила Платонова.
Повний текст інтерв'ю з Вірою Платоновою читайте тут.
Про перекази грошей всередині країни
У липні 2021 року Приватбанк і Visa оголосили про запуск повного функціоналу сервісу переказів за номером телефону. Таку послугу зараз надають уже декілька українських банків.
Щоб скористатися сервісом, потрібно вказати номер телефону одержувача. Якщо його банк також підключений до платформи, можна переказати гроші без номера картки.
Переказ відбувається через міжнародну мережу Visa Direct, де прив'язка номера картки до номера телефону зберігається як захищений токен.
Комісія така ж, як і при звичайних переказах за номером картки. Перекази здійснюються у мобільному додатку онлайн, а гроші зараховуються моментально.