►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
«Картинна печера», розташована в Міссурі, вважається одним з найважливіших місць наскального мистецтва в Північній Америці. Тут налічується близько 290 поліхромних малюнків: зображення тварин, птахів, міфічних істот.
Проаналізувавши пігмент, фахівці встановили приблизний вік малюнків: 1000 років. У період між 800 і 1100 роками нашої ери місцеві жителі використовували печеру для проведення похоронних та інших ритуалів. Крім того, в печері живуть кажани Myotis sodalis, що належать до видів, близьких до загрозливого стану.
Разом з печерою було продано 17 га прилеглої землі. З 1953 року цією територією володіла родина з Сент-Луїса, яка використовувала її як мисливські угіддя.
Аукціон був суперечливим
Проти продажу виступали багато представників громадськості та науки. Співробітниця Вашингтонського університету в Сент-Луїсі Керол Діас-Гранадос, яка вивчала печеру понад два десятиліття, говорить: «Це все одно, що продати на аукціоні Сикстинську капелу».
Читайте також: Найстаріше односолодове віскі в світі виставлене на аукціон Sotheby's
«Наші предки жили на цій території 1300 років. Це була наша земля. Сотні тисяч наших предків поховані у всьому Міссурі та Іллінойсі, зокрема й у цій печері», — розповіли представники Osage Nation.
Але підстав для занепокоєння немає
Аукціоністи, зі свого боку, не бачать підстав для занепокоєння. Потрапити до печери дуже складно: доріг поблизу немає, і потрібно довго йти пішки, а потім ще протискуватися у вузький отвір.
Також було перевірено покупців. Вони взяли на себе зобов’язання дотримуватися законів штату, які захищають цей пам’ятник історії, культури й природи.
Читайте також: Художниця продала NFT-колекцію за годину й заробила близько $5,4 мільйона