За словами Голуба, президентський візит буде готуватися в ході поїздки в КНР урядової делегації України, яка запланована на середину 2022 року. Більш точних дат він не назвав, пояснивши тривалу підготовку поїздок жорсткими карантинними правилами Піднебесної.
Радник зазначив, що поштовх обговоренню нових спільних проектів між Україною і КНР дала телефонна розмова між президентом Володимиром Зеленським та головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном в липні.
«На роботу з Китаєм подивилися по-новому, є нові основи для співпраці. Ми бачимо в КНР великого міжнародного гравця», — запевнив Тарас Голуб.
Він також розповів, що в грудні 2020 відбулося четверте засідання урядової комісії зі співробітництва між Україною та Китаєм, на якому були підписані важливі документи щодо співпраці. Але не назвав конкретних прикладів.
Чому це важливо
У Центрі економічної стратегії розповіли, що КНР є найбільшим торговим партнером України: з 2001 по 2020 рік наш товарообіг з цією країною виріс з 2% до 11% ВВП. Україна переважно експортує сировину, а імпортує продукти переробки,
в основному високотехнологічні.
У той же час китайські ПІІ (прямі іноземні інвестиції) в Україні незначні: на початок 2021 року зі материкового Китаю надійшло лише $ 47 млн і з Гонконгу — ще $ 60 млн. Деякі інвестиції були спрямовані через Сінгапур, Нідерланди та інші офшори — звична китайська практика.
Читайте також: Китайські інвестиції в Україну. Сукупний обсяг ледь перевищує $100 мільйонів (дослідження)