►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
З одного боку — гривня їм все одно потрібна і вони будуть змушені продавати валютну виручку в будь-якому випадку, навіть при подальшому тренді на зміцнення нацвалюти.
З іншого боку — дешево це робити ніхто не хоче і не буде. І значна частина великих продавців намагатиметься при подібному розвитку подій дотягнути до періоду отримання відшкодувань ПДВ від держави і скоротить обсяги пропонованої поки валюти до того мінімуму, який вони зможуть собі дозволити в своїх індивідуальних господарських задачах.
Це призведе до притримування валюти і скорочення пропозиції на торгах на тлі стабільного обсягу попиту на валюту з боку імпортерів, в першу чергу — торговців енергоносіями. Пожваваться і ті з покупців, кого не підпирав час і хто вичікував низьких котирувань. Їх час прийшов і вони теж додадуть попиту на ринку. Все це призведе до перекосів попиту і пропозиції по валюті на міжбанку і може швидко нівелювати всі вчорашні успіхи гривні.
Питання — чи піде курс долара нижче і якщо «так», то до яких меж — сьогодні буде головним для всіх клієнтів і самих банків.
В активному протистоянні інтересів найбільших продавців і покупців валюти зі спробою всього ринку то зіграти «на підвищення» за рахунок притримування частини валютної виручки, то «на пониження», якщо покупці продовжать боротися за курс і стануть запекло торгуватися та не піддаватися на хитрощі продавців — і пройде сьогоднішній явно непростий день на міжбанку.
Дивіться також: Чи обвалить китайська будівельна криза ринок в Україні та курс гривні. Крипта і фондовий ринок
В цьому випадку у спекулянтів з'являється реальний шанс спробувати зіграти на цих суперечностях великих гравців і максимально розгойдати курс, а НБУ доведеться дуже уважно стежити за тим, що відбувається на торгах, і швидше за все — виходити з відповідної інтервенцією як мінімум на стандартні $ 5 млн. Якщо це не допоможе — Нацбанк вийде на ринок і вдруге з уже більш довгою за часом інтервенцією.
За нашими розрахунками обсяг операцій на торгах в четвер буде в межах до $ 130−180 млн при укладанні до 600 угод.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 23 вересня будуть в межах: долар — коридор 26,50 — 26,75 грн, євро — коридор 30,95 — 31,30 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,45 — 26,80 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків до 25 коп.
Євро: в банках коридор від 30,90 до 31,50 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору від 31,05 до 31,35 грн при спреді в межах до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,40 — 26,60 грн і продаж 26,66 — 26,80 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,60 — 26,65 грн та продаж 26,68 — 26,72 грн.