► Підписуйтесь на телеграм канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«17 вересня відбувся кількісний тендер з рефінансування банків строком до 84 днів, за результатами якого задоволені заявки 4-х банків на 217 млн грн за процентною ставкою 9,5% річних», — повідомляє регулятор.
Читайте також: рефінансу НБУ: хто встиг хапнути перед згортанням програми
Останній рефінанс
В ході планового тендеру з надання рефінансування строком до 84 і 1092 днів, що відбувся минулої п'ятниці (10 вересня), Нацбанк виділив своїм підопічним 3 млрд грн, що становить максимально можливу суму.
7 банків отримали довгостроковий «рефінанс» під 9,91% річних.
Днем раніше, 9 вересня, НБУ анонсував повне згортання довгострокового рефінансування і процентного свопу з 1 жовтня.
Також з 1 жовтня строковість операцій з надання Нацбанком короткострокових кредитів рефінансування скорочена з 90 до 30 днів.
Таким чином, нинішній тендер став останнім, де банки могли позичити на 3 роки. Як відомо, тендери з надання довгострокового рефінансу проводилися один раз на місяць.
Для порівняння: в серпні на аналогічному тендері банки взяли менше 2 млрд грн, а 9 липня — 5,5 млрд грн.
Передісторія
Навесні 2020 Нацбанк ввів довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років з метою підтримки гривневого банківського кредитування.
У другому півріччі 2020 НБУ ввів новий фінансовий інструмент для пожвавлення банківського кредитування в країні — процентний своп.
Влітку заступник глави НБУ Юрій Гелетій заявив, що з моменту запуску програми антикризової підтримки банківського сектора в березні 2020 Нацбанк рефінансував банки на 82 млрд грн строком на 5 років.
Нещодавно чиновник повідомив, що тільки 30% цих коштів пішло на кредитування.