Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Прогноз КШЕ
Він нагадав, що бюджетний законопроєкт на наступний рік підготовлено з урахуванням урядового прогнозу, згідно з яким американська валюта коштуватиме 28,6 гривні.
«Водночас нині фактично відсутній девальваційний тиск на гривню. Це, зокрема, зумовлено нещодавнім розподілом МВФ спеціальних прав запозичення ($2,7 млрд). Національний банк накопичив суттєві резерви, що дозволить активно реагувати на можливі курсові сплески», — сказав економіст.
Нинішній високий рівень пропозиції валюти, за його словами, також не дає підстав прогнозувати, що до кінця цього року долар коштуватиме 28 грн. Відповідно, і в 2022 році навіть при зростанні цін на енергоносії та погіршенні платіжного балансу гривня навряд чи ослабне до спрогнозованого урядом показника.
Читайте також: Чому бюджет буде наповнюватися краще, ніж прогнозує Мінфін
«Я не кажу, що прогнози занадто завищені. Але, з огляду на поточну економічну ситуацію й на те, як проявляє себе гнучкий валютний курс, можна було б переглянути цей показник у бік зниження. Приміром, до 28−28,2 грн/$», — вважає експерт.
Але у довгостроковій перспективі, за його прогнозами, збережеться тенденція до щорічної девальвації гривні стосовно основних світових валют на 1−2%.
Нагадаємо
Верховна Рада підтримала Бюджетну декларацію на 2022 — 2024 роки, яка стала основою для підготовки проєкту державного бюджету на наступний рік.
Документ, поміж іншого, передбачає, що середньорічний обмінний курс гривні до долара становитиме: 28,6 грн — у 2022 році, 28,8 грн — у 2023-му, 29,2 грн — у 2024 році.