►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
У 2022 році Мінфін прогнозує витрати, пов'язані з виконанням державою гарантійних зобов'язань ДІУ на суму 272 млн грн, в 2023 році — стільки ж, в 2024 році — 1,27 млрд грн.
Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що мільярдні борги ДІУ покриє «Укрфінжитло» або Мінфін.
Суть проблеми
На початку травня видання Finbalance опублікувало інформацію з посиланням на Приватбанк, що ДІУ допустила дефолт за облігаціями, випущеними під держгарантії. А саме, установа не виплатила в грудні 2020 року основну суму та нараховані відсотки за облігаціями у строк їх погашення.
Читайте також: Доступна іпотека 7%. Скільки видано кредитів і кому відмовляють
У травні глава правління ДІУ Єгор Притула повідомляв, що Міністерство фінансів погасило облігації ДІУ, за якими в грудні 2020 року було допущено дефолт.
Ці облігації на 2 млрд грн були випущені в 2013 році з додатковим забезпеченням у вигляді держгарантії. До кінця 2020 року загальна сума зобов'язань ДІУ за випущеними облігаціями склала 4,97 млрд грн (включаючи заборгованість на 1,67 млрд грн за облігаціями, які підлягали погашенню в листопаді і грудні минулого року).
Контекст
ДІУ створено урядом в жовтні 2004 року. Основний вид діяльності — рефінансування іпотечних кредиторів за рахунок коштів, залучених від розміщення цінних паперів.
За повідомленням Єгора Притули, у 2020 році 1124 українські родини отримали житло на умовах фінансового лізингу за рахунок коштів, які залучалися ДІУ на внутрішньому фінансовому ринку.
Читайте також: Створення єдиної компанії дозволить запустити нові механізми фінансування доступної іпотеки — голова ДІУ
Відповідно до звітності ДІУ, за станом на кінець першого кварталу 2021 року її активи становили 2,4 млрд грн, непокритий збиток — 4,74 млрд грн.
29 квітня Верховна Рада прийняла закон про приєднання ДІУ до держпідприємства «Укрфінжітло» з урахуванням очікуваної докапіталізації останнього за рахунок випуску ОВДП на 20 млрд грн.