►Підписуйтесь на сторінку«Мінфіну» на фейсбуку: головні фінансові новини
З одного боку — усі розуміють, що тренд щодо просідання котирувань долара не може тривати вічно та колись це закінчиться. І найімовірніше — досить скоро.
З іншого боку — суто українська ментальна «жаба», що «можна було б купити і дешевше» спрацьовує і частина клієнтів знову починає чекати нового «дна» по курсу. При цьому, як тільки курс хоча б трохи починає рости — ці ж самі клієнти, що вичікували — стають першими з покупців. І відкладений попит тільки ще більше «розганяє» котирування, чим «з'їдає» весь їх виграш від раннього просідання котирувань. Ось так, в метаннях частини клієнтів при найменших змінах курсу і проходять останні декілька тижнів на міжбанку.
Не позаздриш в цьому випадку і Нацбанку. Він завжди винен. Часто виходить на ринок з інтервенціями — підтримує долар і не дає ринку вільно ситуативно придавлює котирування долара. Рідко виходить на ринок — поганий для експортерів та бюджету, тому що через просідання котирувань вони втрачають. Просто ж згладити курсові коливання у НБУ виходить нечасто — надто вже наш малооб'ємний валютний ринок залежний від дій всього одного-двох десятків великих гравців, а їхні рішення часто суперечливі та непередбачувані. Спроби виходів на міжбанк регулятора з невеликою сумою на самому початку сесії, щоб дати розуміння ринку в частині курсоутворення — спрацьовують, але не завжди.
У поточних господарських розрахунках при повній залежності міжбанку від курсових завдань та дій найбільших клієнтів і пройде сесія середи. Швидше за все, НБУ знову вийде зі своїми стандартними покупками $5 млн, щоб показати учасникам торгів своє «бачення» по курсу. А ось друга інтервенція регулятора можлива вже тільки при істотних перекосах по попиту і пропозиції на ринку, що сьогодні досить малоймовірно. Швидше за все нас чекає «боковик» по курсу долара і певні коливання курсу євро протягом дня за рахунок стрибків пари євро / долар на міжнародних майданчиках.
За нашим прогнозом обсяг операцій на торгів 15 вересня складе до $ 130−180 млн при укладанні до 470−580 угод.
Курси міжбанку, за розрахунками «Мінфіну» в середу будуть в межах: долар — коридор 26,55 — 26,75 грн, євро — коридор 31,30 — 31,65 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,55 — 26,85 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15−20 коп, а в касах банків 20−25 коп.
Євро: в банках коридор від 31,20 до 31,80 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах більш вузького коридору від 31,30 до 31,65 грн при спреді в межах 20 копійок.
Курси готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,50 — 26,65 грн і продаж 26,75 — 26,90 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,60 — 26,68 грн та продаж 26,72 — 26,75 грн.