►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Ціни пішли вгору
Ціни на алюміній продовжують зростати протягом останніх трьох тижнів поспіль. За цей час вони додали 15%.
Занепокоєння ринку викликають кілька факторів:
- скорочення виробництва алюмінію в Китаї, який прагне обмежити викиди забруднюючих речовин в атмосферу і скоротити споживання електрики;
- військовий переворот в Гвінеї — одному з найбільших в світі виробників бокситів, які використовуються для виробництва алюмінію. За даними уряду Гвінеї, в минулому році країна в сукупності відвантажила 84,2 млн тонн бокситів;
- в Європі швидкими темпами ростуть витрати металургійних заводів через необхідність платити за викиди в атмосферу і через зростання цін на електрику.
«У Китаї і все більше в ЄС зростає політичний ризик для поставок алюмінію», — процитував Bloomberg аналітиків Goldman Sachs.
Читайте також: Три кольорових метали, які виграють від поширення сонячної енергетики
У банку не вважають, що недавній переворот в Гвінеї істотно вплине на поставки бокситів. І все ж попереджають, що ризики зростання зберігаються, оскільки регіональна напруженість може створити додаткові вузькі місця в логістиці.
Прогнози
За словами багатьох учасників саміту Harbour Aluminium Summit в Чикаго, з якими розмовляв Bloomberg, обмежені поставки будуть переслідувати галузь до кінця цього року і більшу частину 2022 року, а деякі прогнозують, що на рішення проблем може піти до п'яти років.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що в опублікованій 9 серпня звіті аналітики компанії Wood Mackenzie заявляють, що в міру виконання урядами взятих на себе зобов'язань по боротьбі з глобальним потеплінням, роль сонячної енергетики буде рости. Паралельно зросте і попит на певні кольорові метали.
Особливу увагу Wood Mackenzie рекомендувало звернути на три метали: алюміній, мідь і цинк. Автори звіту спрогнозували для них три можливих сценарії, в залежності від успішності міжнародної спільноти в обмеженні зміни клімату.