Вплив негативних емоцій. Найбільше негативні емоції впливають на дії інвесторів, коли на ринку відбувається просадка. «Уявіть, що ви початківець і проінвестували $10 тис. А в одну мить на рахунку залишається, не 10, а 9 тисяч. Багатьох інвесторів це лякає і вони повертають свої 9 тисяч, фіксуючи збитки», — розповів Матій.
Однак, зазначає він, ситуації, коли активи дорожчають чи падають на десятки відсотків, відбуваються досить часто. Тому не слід піддаватися емоціям.
Самовпевненість. «Цієї помилки легко припуститись тоді, коли інвестор має перші успіхи. Він відчуває себе грамотним, думає, що все знає краще, ніж більшість людей навколо. В такий момент легко потрапити в халепу, адже самовпевненість може призвести до необачності», — вважає Матій.
Ефект натовпу. Це схильність приймати рішення, як приймає натовп. «Така наша психологія, що якщо певну дію робить більшість людей, то ми так само схильні її зробити. Теж саме стосується інвестицій. Якщо всі інвестують в якийсь актив, він є хайповим, велика кількість людей інвестують туди ж», — зазначив експерт. На його думку, через цю саму психологічну особливість інвестори, зокрема, потрапляють в фінансові піраміди.
Читайте також: Зоряні стратегії: що купували Сорос, Баффет і Вуд допоки ринок шалено зростав
«Помилка тесли». Матій зізнався, що так називає свою особливість сприйняття інформації. «Я прихильник і інвестор компанії Tesla і через це схильний бачити більше позитивні новини про неї. Тобто, якщо з компанією відбувається щось хороше, я на цьому акцентую увагу, читаю новину. Якщо ж повідомлення негативне, я помічаю його, але нехтую його важливістю. Адже мені хочеться, щоб з компанією було все добре», — зазначив він.
На його думку, люди схильні відстоювати свої інвестиційні ідеї і частіше звертають увагу на тези, які їх підтверджують.
Про InvestInsight
InvestInsight — клуб приватних інвесторів. Наразі клуб провів вже три зустрічі.
Під час засідання клубу експерти розповіли куди і як інвестували, які інструменти використовували, як формували портфель та з якими труднощами зіштовхувались.
Організатори InvestInsight — «Мінфін» та finance.ua.