►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Гвінея є одним з найбільших в світі постачальників бокситів — сировини для виробництва алюмінію.
Як змінилися ціни
У понеділок ф'ючерси на алюміній на Лондонській біржі подорожчали на 1,8% до 2775,5 дол за тонну — це максимум з травня 2011 року.
При цьому, ф'ючерсні контракти на алюміній, які торгуються в Китаї, за день подорожчали на 3,4%, піднявшись до максимуму з 2006 року. Пізніше ріст скоректувався до 2,2%.
Читайте також: Три кольорових метали, які виграють від розповсюдження сонячної енергетики
Причина
Як пише Bloomberg, алюміній дорожчає на тлі держперевороту в Гвінеї, яка є одним з найбільших в світі постачальників бокситів — ця сировина використовується для виробництва алюмінію.
«Інвестори дуже стурбовані, враховуючи, що Китай купує велику частину бокситів з Гвінеї», — сказав агентству головний аналітик Beijing Antaike Information Development по алюмінію Сюн Хуей.
Але, за словами експерта, поки повідомлень про перебої у виробництві металу не надходило.
Він також заявив, що інвестори звертають увагу і на триваючі скорочення виробництва алюмінію в китайській провінції Гуансі, які можуть привести до ще більшого звуження ринку.
Bloomberg додає, що Китай — найбільший в світі виробник алюмінію, а 55% бокситів в країну поставляє Гвінея.
Агентство нагадує, що цього року ціни на алюміній зросли приблизно на 40% на тлі сезонного дефіциту електроенергії в країні і прагнення Пекіна обмежити викиди вуглеводнів, що позначилося на роботі китайської алюмінієвої промисловості.
На вартості металу також позначилося відновлення світової економіки після пандемії.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін»писав, що в опублікованому 9 серпня звіті аналітики компанії Wood Mackenzie заявляють, що у міру виконання урядами взятих на себе зобов’язань щодо боротьби з глобальним потеплінням, роль сонячної енергетики зростатиме. Паралельно виросте і попит на певні кольорові метали.
Особливу увагу Wood Mackenzie рекомендувало звернути на три метали: алюміній, мідь та цинк. Автори звіту спрогнозували для них три можливих сценарії, в залежності від успішності міжнародної спільноти у обмеженні зміни клімату.