► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Низький приріст зайнятості зумовлений і попитом, і пропозицією, вважає економіст Bank of America Джозеф Сонг.
«Компанії припиняють наймати працівників через скорочення попиту та невизначеність у майбутньому, а працівники не виходять на роботу через ризики для здоров’я», — пояснює він.
Водночас, за підрахунками сайту пошуку роботи Indeed зараз відкрито близько 10,5 мільйонів вакансій. Це рекордний для ринку праці США показник. ZipRecruiter у п’ятницю відзначив різке зростання вакансій у сфері подорожей, мистецтва та розваг та освіти.
Читайте також: В Мінекономіки кажуть, що кількість безробітних скоротилася за рік на третину
Крім того, зарплати продовжують зростати, збільшившись на 4,3% у річному обчисленні та на 0,6% у місячному. Це вище за прогнози у 4% та 0,3% відповідно.
Як це вплине на політику ФРС
Для Федерального резерву ринок праці — один з важливих індикаторів відновлення економіки. У минулі кілька тижнів керівники центрального банку висловлювали оптимізм щодо зайнятості, але наголошували, що мають переконатися у довготерміновому характері зростання, перед тим як «змінити курс».
«Зміна курсу» — це скорочення, поступова відмова від стимулів за рахунок згортання програми купівлі облігацій. Нещодавно голова ФРС заявив, що готовий почати його ще до кінця цього року.
Читайте також: Європейський центральний банк оголосить про скорочення стимулювання економіки у грудні — аналітики
Але низький приріст зайнятості може змусити центробанк відкласти ці плани до 2022.
«Я досі вважаю, що вони почнуть скорочення до кінця року», — коментує Марвін Ло із State Street Corporation. На його думку, хоча плани почати скорочення у вересні вже навряд чи можливі, листопад залишається ймовірним варіантом.