►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Ключовими завданнями багатьох фінустанов залишаються приведення діяльності у відповідність до вимог регулятора та поліпшення ефективності роботи.
Триває опрацювання НБУ структур власності НФУ — реєстрація колекторських компаній та робота з розбудови системи гарантування вкладів кредитних спілок.
Страхові компанії
У IІ кварталі активи страховиків незначно зросли, незважаючи на припинення діяльності низкою учасників ринку. Валові страхові премії у більшості сегментах страхування зросли порівняно з попереднім кварталом
Фінансовий результат ризикових страховиків зріс у ІІ кварталі за рахунок пожвавлення страхування, а також через зменшення ліквідаційних, адміністративних та інших витрат. Водночас витрати все ще залишаються суттєвими.
Читайте також: НБУ виключив 3 страхові компанії з реєстру фінустанов
Кількість порушників вимог щодо платоспроможності поступово зменшується. Станом на 1 липня 23 страховики-ліцензіати не виконували нормативу платоспроможності та достатності капіталу або ризиковості активів, один із них вже усунув порушення.
Кредитні спілки
Активи кредитних спілок зростають помірними темпами. Зростання є нерівномірним і забезпечується значною мірою найбільшими кредитними спілками. Кредитний портфель кредитних спілок зріс за квартал на 4%, обсяги нового кредитування зросли на 11%, зокрема споживчого — на 21%. Якість кредитного портфеля залишається майже незмінною.
Прибуток більшості кредитних спілок зріс завдяки вищому процентному доходу та нижчим витратам на формування резервів. Це підвищило їх платоспроможність та сприяло зменшенню кількості порушників нормативу достатності капіталу.
Фінансові компанії та ломбарди
Активи фінансових компаній у ІІ кварталі збільшилися завдяки зростанню обсягів всіх видів наданих фінансових послуг. Обсяги нових кредитів зросли виключно за рахунок кредитування домогосподарств. Значно збільшився обсяг операцій фінансового лізингу. Після дворічної паузи відбулося зростання операцій з надання гарантій. Обсяги факторингових операцій також дещо зросли, але вони все ще нижчі, ніж торік.
Читайте також: У липні фінансовий ринок залишила 21 фінустанова (інфографіка)
За перше півріччя 2021 року фінансові компанії згенерували рекордні прибутки порівняно з відповідним періодом останніх трьох років.
Обсяг нового кредитування ломбардами в ІI кварталі збільшився на 5% порівняно з попереднім кварталом. Коефіцієнт покриття кредитів заставою зріс до рекордних 133%. Діяльність ломбардів залишається прибутковою.