Українській гривні 25 років: найкрасивіша, стійка і недооцінена
2 вересня 1996 року НБУ випустив в обіг перші гривневі банкноти і монети, припинив емісію купонокарбованців, які підлягали обміну на гривні за курсом 1 грн = 100 000 крб. Вже через 2 тижні — 16 вересня — єдиним засобом платежу в Україні стала гривня. До ювілею «Мінфін» підготував цікаві факти про національну валюту.
Пригородное жилье стало одним из бенефициаров пандемии. Растущий спрос оживил жилищное строительство вокруг столицы. При этом на рынке начинают доминировать новые компании. В рейтинге застройщиков Киевской области за 1−2 кварталы 2021 года оказалось сразу одиннадцать новых игроков. Кто составил достойную конкуренцию старожилам и облегчило ли это выбор инвесторам, разбирался «Минфин».
Україна погасила єврооблігації на $1,3 мільярда
Міністерство фінансів 1 вересня 2021 року погасило третю серію облігацій зовнішньої державної позики, випущених при реструктуризації в 2015 році на суму понад $1,3 мільярда.
На Волл-Стріт надувається бульбашка і вона лусне вже у вересні — стратег інвестбанку
Залишки коштів у держскарбниці зросли майже у 6 разів
Станом на 1 вересня залишок коштів на Єдиному казначейському рахунку становив 57,493 млрд грн.
Залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку на 1 серпня 2021 року становили 9,88 мільярда гривень, що на 522 мільйони менше, ніж на початок липня.
В 50 разів більше ринку акцій. Мінцифри підрахувало добовий обіг криптовалюти в Україні
Обіг криптовалюти в Україні становить 1 млрд грн на добу. Криптовалюти без урахування держоблігацій в 50 разів перевищують вклади в українські гривневі акції та цінні папери без урахування ОВДП.
Три банки, які ризикнули знову знизити дохідність своїх депозитів
Мінфін купив акції 600 найбільших компаній Європи
Розпочинаючи інвестиції в Європу, «Мінфін» вирішив піти перевіреним шляхом і підібрати ETF, що орієнтується на європейські компанії.