Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Нижче представлена структура розподілу ОВДП з початку квітня.
ОВДП, які перебувають в обігу за номінально-амортизаційною вартыстю
ОВДП, які перебувають в обігу за номінально-амортизаційною вартостю
Як бачимо, за серпень портфелі нерезидентів в ОВДП зменшилися на 7,17 млрд грн — до 98,98 млрд. Частково це погашення Мінфіном облігації з виплачених процентним доходом, який зарубіжні інвестори не поспішають використовувати для нових покупок держбондів на первинному або вторинному ринках. Отже, вони можуть почати його висновок в материнські юрисдикції та використовують міжбанк для купівлі іноземних валют. Такий обсяг пропозиції гривні здатний привести до стрімкого зростання курсів долара США і євро.
Все це створює підвищені ризики девальвації гривні. Для стабілізації ситуації потрібно втручання НБУ. Нижче на діаграмі представлено сальдо активних операцій (різниця між обсягами покупок і продажів валют) регулятора на міжбанку.
Валютні інтервенції НБУ 09.2020−08.2021 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
Даний показник за підсумками серпня становив 348,3 млн доларів США. Найбільш активним регулятор був в червні нинішнього року, коли викупив 583,3 млн доларів. З початку року Нацбанк придбав на ринку 1,33 млрд доларів США. Дані ресурси йдуть на поповнення міжнародних резервів України та тепер НБУ буде відчувати себе більш впевнено при необхідності підтримати гривню.
Аналітик вважає, що на майбутньому тижні гривня до долара США відновить падіння до рівня 27,20. Єдина європейська валюта, швидше за все, зміцниться до позначки 32,50.