► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо про зміни
Водночас вже у понад 2 тисячах медзакладів можуть «видавати» електронні довідки, розповів прессекретар Міністерства охорони здоров'я Роман Борщ.
З трьох тисяч закладів, які можуть визначати непрацездатність, цифрову систему опанували понад дві тисячі, наголосив він.
Читайте також: В Україні запрацювали е-лікарняні. Як оформити документ
«Зараз понад дві тисячі закладів можуть формувати електронні лікарняні. Передбачений повний перехід з 1 вересня, але зважаючи на те, що є окремі відомчі лікарні — ті, що в глибинках, яким треба трохи більше часу — зараз готується наказ, який продовжить цей перехідний період до жовтня», — сказав Борщ.
Тобто наразі вже можна оформляти лікарняні в електронному форматі, але деякий час медзаклади ще зможуть видавати і паперові листки непрацездатності.
Нагадаємо
У грудні 2019 року Кабінет міністрів планував до квітня 2020 року запровадити електронний лікарняний. У листопаді 2020 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що електронні лікарняні запрацюють з 2021 року.
У 2020 році 13 мільйонів українців отримали електронну медичну картку за програмою цифровізації системи охорони здоров'я.
Читайте також: Як буде працювати е-лікарняний лист
У січні 2021 року Федоров заявив, що у 2021 році у додатку Мінцифри «Дія» мають з'явитися цифровий підпис, електронний лікарняний, можливість онлайн змінювати реєстрацію та реєструвати послуги для ФОП.
3 лютого 2021 року Верховна рада підтримала постанову про запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних).