► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Генслер заявив, що оплата потоку ордерів — система, коли посередники перенаправляють ордери клієнтів до трейдингових фірм та отримують за це оплату — містить в собі неуникний конфлікт інтересів.
У відповідь акції Robinhood впали на 9,2%, Charles Schwab Corp — на 3,3%, Virtu Financial Inc. — на 5,6%.
У чому cуть проблеми
Генслер, що очолив комісію у квітні, вже наголошував на цій проблемі та заявляв, що SEC розмірковує про необхідність перегляду нормативів регулювання.
Оскільки брокери, включно з Robinhood, заробляють на торгівлі акціями, деякі законодавці вважають, що вони мають стимул підштовхувати клієнтів до невиправданої купівлі й продажу.
Читайте також: Комісія з цінних паперів і бірж США посилила вимоги до китайських компаній
В інтерв'ю онлайн-виданню Barron’s Генслер заявив, що ця практика дозволяє маркетмейкерам першими отримати доступ до даних про трансакції, що надає їм нечесну перевагу.
Раніше він вже звертав увагу на інші країни, наприклад Великобританію, які вже заборонили оплату потоку ордерів.
Однак на думку деяких фінансових експертів, для такої заборони SEC має заручитися підтримкою конгресу.
Нагадаємо
Брокерська платформа Robinhood надає фінансові послуги, в тому числі торги акціями та біржовими фондами без комісії через мобільний додаток.
Читайте також: Robinhood збільшив дохід від операцій з криптовалютами майже у 47 разів
Компанія була заснована в 2013 році Владом Тіньовим і Байджу Бхатті, які після IPO потрапили в списки мільярдерів від Forbes і Bloomberg. Додаток для інвестицій без комісії компанія запустила в 2015 році.
У своєму роуд-шоу перед IPO, фіндиректор компанії Джейсон Уорнік заявляв, що вони надають перевагу платі за потік ордерів, бо «вона дозволяє інвесторам вкладати менші суми, не турбуючись про вартість комісії». Він також зауважив, що якщо модель оплати зміниться, Robinhood зможе пристосуватися.