►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як знецінюються гроші
За його словами, щоб впоратися з кризою, центральні банки та уряди по всьому світу запровадили безпрецедентні грошово-кредитні і фіскальні стимули.
З огляду на «неймовірну кількість надрукованих грошей», в наступному році валюти таких країн чекає значна девальвація, в зв'язку з цим, упевнений Мобіус, інвесторам слід вкласти в «фізичне золото», тобто злитки і монети, до 10% коштів свого портфелю.
Читайте також: Німці злякалися інфляції і кинулися скуповувати золото
«Буде дуже, дуже добре мати фізичне золото, до якого ви можете отримати доступ негайно, не побоюючись того, що влада конфіскує все золото», — вважає Мобіус.
Золота історія
У минулому році вартість золота зросла до рекорду, так як пандемія коронавірусу викликала зростання попиту на захисні активи. У липні минулого року вартість дорогоцінного металу перевищувала $2 тис. за унцію.
Однак з тих пір як в світі з'явилися вакцини, а економіка деяких країн показала більш сильне, ніж очікувалося, відновлення, ціни відійшли від максимумів.
Читайте також: Золото дорожчає. Причина — слабкий долар
Динаміка цін
У понеділок, 30 серпня, золото торгувалося по $ 1815 за унцію.
У п'ятницю, 27 серпня, ф'ючерси на золото подорожчали на 1,4%, до $1819,5 за унцію на біржі Comex, а спотова ціна на золото виросла на 1,5%, до $ 1818,37 за унцію, після того як голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що підтримує зниження темпів покупки облігацій в цьому році, проте не позначив терміни підвищення ставки.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що за словами керівника департаменту з корпоративного аналізу групи ICU Олександра Мартиненка цілком імовірний сценарій, при якому до кінця року золото ще втратить в ціні. Якщо інвестор не очікує шоків у світовій економіці, то співвідношення прибутковості і ризиків зараз говорить не на користь покупки золота.