►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Робоча субота продовжила тенденції щодо зростання котирувань долара і формально «загнала» курс до позначки 26,96 / 26,98 гривень. Тобто все ближче до мети в 27 гривень, яку поставили собі спекулянти. А продажі Нацбанком валюти після двомісячної перерви на загальну суму в $20,5 млн доларів в кінці минулого тижня — «дзвіночок» для учасників ринку.
З одного боку, регулятор дає розуміння ринку щодо прийнятного для нього рівня котирувань, але поступово підвищує свої цінники.
З іншого — це говорить про те, що спроби зіграти «на підвищення» окремими великими гравцями і спекулянтами тільки посилюються і НБУ навіть дуже не проти деякого зростання курсу. Це вигідно і експортерам, і самому НБУ в частині переоцінки ЗВР, і бюджету, у якого значна частина надходжень прив'язана до офіційного курсу. Що стримує Нацбанк — так це стрімке зростання інфляційних процесів в Україні, на що чиновники змушені реагувати.
Тому від того, «видихнеться» зараз потенціал подальшого зростання курсу або долар продовжить дорожчати — багато в чому залежить подальша поведінка не тільки клієнтів і банків, а й самого НБУ.
З огляду на, те, що до кінця місяця залишилося всього два робочих дня — усі клієнти будуть поспішати закрити свої валютні угоди, що тільки збільшить статистику торгів і тиск на гривню. Якщо додати до цього ще не всі заходи відшкодувань ПДВ експортерам, а залишається на це у держави всього два дні — обстановка на міжбанку може бути дуже напруженою.
Дивитися також: Реакція фондового ринку на Афганістан. Чи зростуть ставки по депозитах у вересні. Прогноз курсу
При цьому, фактор кінця місяця призводить до певного дефіциту гривні у багатьох клієнтів і у них просто немає вільних ресурсів на валютні ігри на міжбанку. Але спекулянти і великі продавці продовжать використовувати ситуацію, що склалася по максимуму, намагаючись розгойдати курс протягом сесій понеділка та вівторка.
Від оперативності реакції на це з боку Нацбанку, а також від курсових інтересів найбільших гравців — і буде залежати тренд по долару на торгах 30 та 31 серпня.
Крім цього, зростання котирувань міжбанку спровокувало пожвавлення купівлі валюти населенням. І власники обмінників поспішають на цьому заробити як за рахунок зростання обороту своїх точок обміну валюти, так і поступово, підвищуючи цінники продажу долара в залежності від реального попиту в своєму регіоні.
Це перетворює готівковий ринок зараз з простого статиста міжбанку в «двигун» для подальшої розгойдування курсу на всіх сегментах ринку. І фінансисти цим активно користуються.
За нашим прогнозом обсяг операцій на міжбанку в понеділок буде перебувати в межах не менше $130−160 млн при укладанні до 450−600 угод.
Сьогодні на міжбанку не буде нудно нікому: ні банкам, ні клієнтам, ні Нацбанку, ні власникам обмінників фінкомпаній.
Курси міжбанку, за розрахунками «Мінфіну» 30 серпня будуть в межах: долар — коридор 26,80 — 27,05 грн, євро — коридор 31,60 — 31,95 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,75 — 27,15 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків до 25 коп.
Євро: в банках широкий коридор від 31,45 до 32,00 грн за спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 31,50- 31,90 грн при спреді від 20 до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,75 — 26,95 грн і продаж 27,00 — 27,15 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,90 — 26,97 грн та продаж 26,99 — 27,05 грн.