Важливим критерієм і результатом діяльності уряду вважається формування суспільної цінності, тобто узагальненої думки громадськості про те, що вони вважають цінним.
На сьогодні для створення більшої суспільної цінності в світі широко використовується модель GaaP (англ. Government as a Platform — «уряд як платформа»), оскільки вона збільшує здатність реагувати на різноманітні й мінливі очікування та потреби. Саме різні й новаторські конфігурації цифрової (інформаційної) платформи можуть прискорити процеси надання послуг та охопити нові групи користувачів. Така модель забезпечує взаємодію приватних, комунальних і державних учасників, що покращує координацію всередині системи, необхідну для пропозиції більшої кількості та кращої якості державних послуг.
У своїй статті «Формування суспільної цінності на основі наявних платформних рішень у публічному секторі» А. Кудь зазначає, що з погляду суспільної цінності ключовим завданням моделі GaaP є забезпечення, контроль і управління динамічною комбінацією необхідних ресурсів, бізнес-процесів і організаційних структур для адаптації та реагування на виникаючі й непередбачувані потреби громадян, з метою злагодженого виконання їх очікувань.
В рамках даної моделі за допомогою цифрових сервісів створюється й в подальшому підтримується спільнота, що забезпечує обмін даними та взаємодію між учасниками, субплатформами і центрами оброблення даних. Однією з ключових складових моделі є структура аналізу даних, що збирає та обробляє дані від різних державних органів і зовнішніх суб'єктів із метою зведення їх в уніфікований вигляд і забезпечення їх доступності для користувача через спеціальний інтерфейс.
До важливих переваг моделі GaaP на основі цифрових платформ можна віднести можливість для державних органів із різною відомчою приналежністю формувати свої екосистеми, що включатимуть не лише державні органи, а й містити окремі суб'єкти, наприклад, бізнес-асоціації, що виконують важливі функції в екосистемі.
Отже, вибір моделі у вигляді цифрової платформи дає можливість упорядкувати розрізнену та фрагментовану традиційну організаційну структуру державного управління, підвищити її ефективність та знизити затратність отримання публічних послуг на національному та місцевому рівнях.
Сьогодні державні цифрові платформи поширені серед багатьох країн, і з ними пов’язуються чималі надії урядів щодо цифрових трансформацій. Такий масштаб досягається завдяки функціональним можливостям децентралізованих інформаційних платформ, які надають своїм користувачам різноманітні сервіси для реалізації їх майнових та особистих немайнових відносин шляхом здійснення їх фінансового та управлінського обліку за допомогою цифрових активів. Цифровий актив стає цінністю, за допомогою якої можна інвестувати та заробити на цифровізації.
Тож, якщо Вас зацікавила цифрова економіка та Ви хочете дізнатись, як примножити свій капітал за допомогою інвестицій у новітні IT-технології — зверніться до фінансового радника FinAdd: заявку Ви можете залишити на сайті і ми обов'язково з Вами зв'яжемось.
Більше цікавих новин зі світу цифрової економіки та новітніх ІТ можете знайти на нашій сторінці у Facebook.