► Підписуйтесь на сторінку «Мінфін» у фейсбуці: головні фінансові новини
Світові фондові індекси відновилися більш ніж на 90% в порівнянні з мінімумами, досягнутими під час першої хвилі пандемії коронавірусу, згідно з індексом MSCI ACWI, який відстежує акції в 50 країнах.
Однак ралі починає сповільнюватися, пише РБК.
Прогноз аналітиків
Фондові ринки, ймовірно, будуть схильні до волатильності в найближчі місяці через поширення дельта-штаму коронавірусу і ймовірних планів Федеральної резервної системи США про згортання стимулів.
Читайте також: Найбільший пенсійний фонд Швеції виходить з акцій через інфляцію
«Каталізатор у вигляді сильного сезону звітності тепер позаду, тому на акції поширюється частина макроекономічного негативу», — сказав Еммануель Кау з Barclays.
«Однак у середньостроковій перспективі, на нашу думку, стійке зростання економіки/прибутку і надлишкова ліквідність, швидше за все, залишаться домінуючими драйверами ринку. Це повинно продовжити підтримувати менталітет „викуповувати падіння“, хоча інвестори можуть поки залишатися в режимі очікування, з огляду на відсутність суттєвої корекції за останні 12 місяців».
Минулого тижня світові фондові індекси зафіксували максимальне падіння з червня, але відіграли майже всі ці втрати.
Проте майже дві третини аналітиків — 66 з 107, — вважають вірогідною корекцію на світових фондових ринках до кінця року. Решта сказали, що це малоймовірно.
Стимули назавжди
Майже всі з 17 фондових індексів, включених в опитування, збережуть досягнуте в цьому році двозначне зростання, згідно із середнім прогнозом понад 250 аналітиків, опитаних 11−24 серпня.
Згідно з опитуванням, всі індекси, крім двох, будуть торгуватися на поточних рівнях або виростуть менш ніж на 4% до кінця року, незважаючи на те що аналітики поліпшили свої прогнози майже для всіх фондових ринків у порівнянні з травневим опитуванням.
Читайте також: Прибуток світових компаній впаде на 8% до $ 680 мільярдів через штам «Дельта»
Хоча світові центральні банки готуються відмовитися від стимулюючих заходів, аналітики очікують, що корпоративні фінансові результати залишаться високими на тлі триваючого відновлення світової економіки.
Майже 90% аналітиків, 97 з 110, які відповіли на додаткове запитання, прогнозують зростання фінансових результатів компаній протягом наступних 12 місяців. Сім аналітиків очікують, що результати не зміняться, при цьому інші шість респондентів прогнозують падіння корпоративного прибутку.