За словами Янніса Кіріакопулоса, Country Manager Піреус Банку в Україні, програма була корисною для бізнесу та суспільства: «Значна частина компаній малого та середнього бізнесу були профінансовані за програмою „5−7−9%“, що дозволило їм мати доступ до фінансування впродовж пандемії, сформувати достатні запаси, аби уникнути перебоїв у постачанні та зменшити фінансові витрати. Оскільки пандемія триває, підтримка підприємств шляхом здешевлення кредитів залишається вкрай необхідною й актуальною».
За час участі Піреус Банку у програмі, 45% кредитного портфелю банку малого і середнього бізнесу складають кредити видані саме за програмою «5−7−9%». Портрет клієнтської бази Піреус Банку по цій програмі розподіляється наступним чином: 79% — це підприємства торгівлі, 11% — переробна промисловість, 5% — це сільгосппідприємства, 5% — інші галузі.
«Це не означає, що її не слід переглянути так, аби вона відображала нову реальність та досвід, отриманий під час її використання. Однак створення програми «5−7−9%» відповідало тодішньому стану речей і було своєчасне. Це стандартна практика і для інших європейських країн. Тож тепер, маючи певний досвід, отриманий урядом та оцінку стану пандемії, можуть бути застосовані певні фільтри для забезпечення ефективнішого розподілу коштів для бізнесу через програму «5−7−9%», — додав Янніс Кіріакопулос.
«Зменшення процентного навантаження сприяло, не лише збереженню робочих місць наших клієнтів-представників малого та середнього бізнесу у період пандемії, а й зростанню цього показника у середньому на 10%. У свою чергу, уряд отримає збільшені надходження від оподаткування, що частково компенсує вартість програми», — резюмував пан Кіріакопулос.