► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Методика оцінювання
При складанні рейтингу аналітики оцінюють міста по 76 показникам в п'яти категоріях, таких як захист цифрових даних, здоров'я, інфраструктура, особиста і екологічна безпека. Останній критерій був доданий тільки в цьому році.
Читайте також: Визначили найкращі сімейні міста (рейтинг)
Топ міст
За сукупністю факторів Копенгаген набрав 82,4 бала зі 100, посівши перше місце.
За ним у списку безпечних міст йде Торонто (82,2) і Сінгапур (80,7). У топ-10 увійшли також Сідней, Токіо, Амстердам, Веллінгтон, Гонконг, Мельбурн і Стокгольм.
Замкнули рейтинг пакистанський Карачі (39,7 бала) і найбільше місто М'янми Янгон (39,5).
Найбезпечнішим містом в США визнаний Нью-Йорк (11-е місце), в материковому Китаї — Шанхай (30-е місце). У Латинській Америці найбезпечнішим містом названа столиця Чилі Сантьяго (33-тє місце), в Африці — найбільше місто ПАР Йоганнесбург (47-е місце).
Автори рейтингу відзначили, що пандемія COVID-19 змінила всю концепцію міської безпеки.
«Цифрова безпека стала ще більш пріоритетною, оскільки все більше діяльності та торгівлі переміщаються в інтернет», — підкреслила у вступній статті редактор рейтингу Нака Кондо з Economist Intelligence Unit.
Читайте також: Які країни найдешевші для життя, які — найдорожчі (рейтинг)
Вона зазначила, що відповідальні за безпеку інфраструктури змушені пристосовуватися до різких змін в схемах пересування і споживання комунальних послуг, а органи, що займаються забезпеченням особистої безпеки, повинні сконцентруватися на перервах в структурі злочинності, викликаної режимом самоізоляції.
На рейтинг також позначилося додавання до нього нового компонента — екологічної безпеки.
В результаті Копенгаген, який опинився лише на 26-му місці в категорії «безпеки здоров'я», став лідером загального списку, потрапивши до першої шістки міст в інших категоріях, в тому числі «екологічна безпека».
Укладачі рейтингу відзначили, що в цій категорії великого успіху домоглися міста із середнім рівнем доходу, в тому числі Богота (4-е місце), Ріо-де-Жанейро (8-е) і Куала-Лумпур (10-е). При цьому в категорії «особиста безпека» столиця Колумбії, наприклад, опинилася лише на 45-му місці.