«У базовому сценарії очікуємо спалах захворюваності восени. Це затримає відновлення економічної активності до рівня, який був до пандемії. У той же час ми не очікуємо введення жорстких карантинних заходів та значних втрат для економіки», — зазначив Ніколайчук.

Він додав, що карантини які уряд вводив в січні і березні-квітні цього року показали, що бізнес і населення адаптувалися до нових умов і налагодили свою економічну активність.

За прогнозами НБУ, до кінця року в Україні буде вакциновано до 30% дорослого населення. Це не забезпечить країні колективний імунітет.

Страхування від covid-19. Виплата до 50 тисяч гривень

Нагадаємо

11 серпня Кабмін продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації до 1 жовтня 2021 року.

Адаптивний карантин в Україні запровадили з 24 лютого. Відповідно до нього, регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

Наразі всі регіони «зелені», хоча деякі з них не відповідають показникам цієї зони.

Крім того, з 5 серпня в Україні запрацювали оновлені правила в'їзду: повертається ПЛР-тестування для невакцинованих українців та іноземців.

Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».