Причому, цей принцип зберігається незалежно від того, як інвестор комбінує співвідношення акцій та облігацій в портфелі.
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Дослідники розглянули очікуваний прибуток, який принесла б інвестиція в $1 млн, зроблена у 1950. Вони порівняли два сценарії: якби інвестор вклав усю суму одразу і якби розбив суму на 12 рівних часток і інвестував їх щомісяця протягом першого року.
Дослідження показує, що коли інвестпортфель на 100% складається з акцій, одноразова інвестиція була більш прибутковою у 75% випадків. Якщо портфель складається на 60% з акцій і на 40% — з облігацій, одноразова інвестиція показала кращий результат у 80% випадків. Коли ж портфель повністю складається з облігацій, цей показник зростає до 90%.
Одноразова інвестиція принесла, в середньому на:
-
15,23% більше прибутку ніж DCA для портфелю акцій,
-
10,68% більше при розподілі 60:40
-
4,3% більше для портфелю з облігацій.
Навіть у періоди рекордного росту на біржі, який ми спостерігаємо зараз, ця тенденція залишається незмінною, коментує Метт Стакі, старший портфельний менеджер Northwestern Mutual Wealth Management.
На його думку, вибір стратегії інвестування частками нагадує спроби інвесторів вгадати найкращий час для інвестування.
«В історії було багато інших періодів, коли ринок був високим, — каже Стакі. — Але своєчасність виходу на ринок — дуже складна стратегія для успішної реалізації і для приватних, і для професійних інвесторів».
Переваги DCA
Однак, він зауважив, що DCA — це не погана стратегія. Зрештою, близько 401 тис. інвесторів обирають саме її. До того ж, перед тим, як вкладати всі свої гроші у акції, варто було б оцінити свою толерантність до ризику. Ваш портфель має враховувати її, незалежно від того, який з двох підходів ви оберете.
«Ми розглядаємо десятирічний період у нашому дослідженні … і ринок буде волатильним весь цей час, особливо для портфелю, що повністю складається з акцій, — коментує Стакі. — Краще вже мати певні очікування при формулюванні стратегії, аніж вже в процесі зрозуміти, що ви невірно оцінили свою толерантність до ризику».