►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
В опублікованому 9 серпня звіті аналітики компанії заявляють, що у міру виконання урядами взятих на себе зобов’язань щодо боротьби з глобальним потеплінням, роль сонячної енергетики зростатиме. Паралельно виросте і попит на певні кольорові метали.
Особливу увагу Wood Mackenzie рекомендувало звернути на три метали: алюміній, мідь та цинк. Автори звіту спрогнозували для них три можливих сценарії, в залежності від успішності міжнародної спільноти у обмеженні зміни клімату.
Алюміній
Базовий сценарій Wood Mackenzie передбачає, що до кінця століття температура підніметься на 2,8°C — 3 °C порівняно з доіндустріальною епохою. У цій ситуації попит на алюміній для потреб сонячної енергетики зросте з 2,4 млн т у 2020 році до 4,6 млн т у 2040 році.
Як правило, алюміній використовується в рамах сонячних панелей та їх конструктивних частинах, зауважує Каміл Влазлі, старший аналітик компанії Wood Mackenzie.
Якщо підвищення глобальної температури утримуватиметься між 1,5°C і 2 °C, це означатиме що до 2040 року попит на алюміній з боку виробників сонячної енергії досяг би від 8,5 до 10 млн т на рік, кажуть аналітики.
За найбільш оптимістичним сценарієм, в рамках якого використання відновлюваних джерел енергії різко зросте і потепління вдасться обмежити 1,5°C, попит на сонячну енергетику становитиме 12,6% загального світового споживання алюмінію до 2040 року — порівняно з 3% у 2020 році.
Мідь
Мідь, яка використовується у лініях електропередачі та сонячних колекторах, також виграє від розповсюдження сонячної енергетики, вважає Wood Mackenzie.
Базовий сценарій доповіді передбачає, що попит на мідь серед виробників сонячної енергії зросте з 0,4 млн т на рік у 2020 році до 0,7 млн т на рік до 2040 року.
Використання міді в секторі сонячної енергетики зросте до 1,3 млн т до 2040 року, якщо глобальне потепління буде стримано на рівні 2 °C, і до 1,6 млн т, якщо глобальне потепління вдасться обмежити до 1,5°C.
Цинк
Аналітики відзначили, що лише цинкове покриття може забезпечити дешевий і довговічний захист від корозії. Тому цей метал використовується в конструктивних елементах сонячних панелей.
Наразі на сонячні електростанції припадає близько 0,4 млн т щорічного глобального споживання цинку, йдеться в доповіді.
У разі підвищення температури на 2,8°C — 3 °C, цей показник, за прогнозами, зросте до 0,8 млн тонн до 2040 року.
З підвищенням температури до 2 °C споживання цинку зросте до 1,7 млн т на рік до 2040 року. Якщо ж потепління буде успішно обмежено 1,5°C, споживання цинку в сонячному секторі зросте до 2,1 млн т на рік.
Енергія майбутнього
Прогнози Wood Mackenzie щодо трьох металів стосувалися лише попиту з боку сектору сонячної енергетики, не загального світового попиту.
Влазлі зазначив у доповіді, що завдяки падінню виробничих витрат та підвищенню ефективності сонячна енергія дешевшає у всьому світі.
«В результаті сонячна у багатьох частинах США та кількох інших країнах вже дешевші, ніж будь-які інші технології, — прокоментував він. — Доки витрати падатимуть, частка сонячної енергії в енергопостачанні зростатиме і почне витісняти інші форми генерації. Це відкриває величезні можливості для сектора неблагородних металів».
Читайте також: Кліматичні зміни створюють ризики для фінансової системи — МВФ
Контекст
За Парижською угодою, що була підписана 196 країнами, учасники зобов’язалися не допустити підвищення глобальної температури більш ніж на 2 °C порівняно з доіндустріальним рівнем та спрямувати зусилля на обмеження потепління 1,5°C.
Торік в Євросоюзі «зелена» енергетика вперше обігнала викопне паливо. За першу половину року викиди вуглекислого газу в енергетичному секторі скоротилися майже на чверть.