Аргументи банку
З моменту старту програми майже 3 тисячі вітчизняних підприємств мікро-, малого та середнього бізнесу отримали доступні кредити в Ощадбанку.
Читайте також: Приватбанк проти скорочення програми «5−7−9%»
«Програма «Доступні кредити 5−7−9%» має продовжуватись, адже за півтора року вона стала дійсно дієвим інструментом підтримки українського підприємництва, особливо в умовах коронакризи, і має значний потенціал. З одного боку — менше кредитне навантаження на бізнес дає можливість брати більші позики, що в свою чергу стимулює економіку та сприяє детінізації бізнесу. З іншого боку завдяки цій програмі банки стали конкурувати на якісно новому рівні, адже всі учасники пропонують однакові умови, і виграє той, хто пропонує більш якісний сервіс та індивідуальний підхід», — зазначила директор департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Наталя Буткова-Вітвіцька.
Читайте також: Програму «5−7−9%» поширять на мікрокредити ФОПам
Скільки видано кредитів
За сумою наданих кредитів, яка становить 5,9 млрд грн, він є лідером серед державних банків та входить до ТОП-3 банків-учасників програми.
З цієї суми понад 1,4 млрд грн спрямовано на інвестиційне кредитування, 3,5 млрд грн — на антикризове кредитування.
Нагадаємо
9 серпня Форум провідних міжнародних фінансових установ, членами якого є 12 міжнародних банків, що працюють в Україні, надіслав лист до Нацбанку та Мінфіну з проханням «обмежити реалізацію програми «Доступні кредити 5−7−9%».
В Україні 1 лютого 2020 року стартувала затверджена урядом програма «Доступні кредити 5−7−9%». Надання трьох можливих ставок за кредитами — 5%, 7% або 9% — залежить від розміру бізнесу та терміну його діяльності.
У квітні Кабінет Міністрів розширив державну програму «Доступні кредити 5−7−9%» на бізнес із річним доходом у 100 млн грн, тоді як раніше ця сума обмежувалася 50 млн грн. Також урядом було збільшено максимальну суму кредиту за програмою з 2 млн грн до 3 млн грн.