► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
На випадки зараження після щеплення звернули увагу в кінці липня, коли опубліковане в Ізраїлі дослідження виявило, що вакцини Pfizer з ефективністю у лише 40,5% запобігають симптомам хвороби. Також дані показали високе коливання рівня ефективності. Для тих, хто отримав другу дозу у січні, він складав 16%, а для тих, хто вакцинувався у квітні — 79%.
Тим не менш, вакцини надійно захищають від важкого перебігу хвороби та госпіталізації, показуть дані.
Дослідження, проведені в Англії виявили, що Pfizer запобігає симптомам хвороби з ефективністю 88%. Ці дані також підтверджують, що вакцини захищають від важкого перебігу коронавірусу: Pfizer на 96% а Oxford-AstraZeneca на 92%.
Читайте також: Дельта-варіант може стати найбільш заразливим вірусом в історії — експерт
Спеціалісти звертають увагу на складність порівняння цих досліджень, адже вони проводилися у країнах з різною програмою вакцинації, в різний час та у різних соціальних групах.
Жодна вакцина не є на 100% ефективною
Професор Лоуренс Янг, вірусолог з Медичної школи Університету Уоріка у Великобританії, сказав, що випадки зараження Covid у повністю вакцинованих людей нагадують, що «жодна вакцина не є на 100% ефективною».
«Завжди буде частка людей, які залишатимуться вразливими до інфекцій та хвороб», — сказав він.
«Існують також два інші фактори, які впливають на ефективність вакцини: перший — це поступове зниження імунітету. Ми досі не знаємо, скільки триває захисний імунітет, спричинений щепленням. Це важливо для тих літніх та більш вразливих осіб, які були щеплені на самому початку програми вакцинації», — зазначив професор.
Другий фактор — це Дельта-варіант. Його висока заразливість додає ваги аргументам про третю дозу вакцини, хоча щодо цього питання досі немає консенсусу.
Вакцинація залишається необхідною
Згідно з даними дослідження, серед вакцинованих осіб ймовірність захворіти на важку форму, як і ймовірність захворіти взагалі, набагато нижче ніж серед невакцинованих.
Нове британське дослідження, що було випущене 6 серпня, показує, що ті, хто отримав дві дози вакцини, мають утричі меншу ймовірність заразитися, ніж ті, хто не отримав жодної.
Аналіз результатів ПЛР-тестів у дослідженні REACT-1 — британській програмі моніторингу коронавірусу під керівництвом Імперського коледжу Лондона — також показав, що повністю вакциновані люди рідше виступають переносниками вірусу.